ԵԱՀԿ-ն շարունակելու է ջանքեր գործադրել ղարաբաղյան հիմնախնդրի հարցում
ԵԱՀԿ-ն կշարունակի իր աշխատանքը երկարատև հակամարտությունների, այդ թվում` Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման հարցում, չորեքշաբթի հայտարարել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լիտվայի ԱԳ նախարար Աուդրոնյուս Աժուբալիսը` ելույթ ունենալով ԵԱՀԿ անդամ 53 երկրների 300 խորհրդարանականների առջև ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի ամենամյա նստաշրջանի ժամանակ, ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
«ԵԱՀԿ-ն շարունակելու է իր ջանքերը, այդ թվում` վստահության ամրապնդման ուղղված միջոցառումների իրականացումը`Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ լարվածության նվազեցման համար, և նպաստելու է դրական արդյունքներին»,- ասել է նա:

ОБСЕ продолжит усилия по разрешению нагорно-карабахского конфликта - председатель
ОБСЕ продолжит свою работу по разрешению затянувшихся конфликтов, включая нагорно-карабахский конфликт, сказал в среду действующий председатель ОБСЕ, глава МИД Литвы Аудронюс Ажубалис, выступая перед 300 парламентариями из 53 стран ОБСЕ и четырьмя государствами-партнерами, собравшимися в Белграде для участия в ежегодной сессии Парламентской ассамблеи ОБСЕ, говорится в официальном сообщении.
“ОБСЕ продолжит свои усилия, включая меры по построению доверия, для уменьшения напряженности вокруг Нагорного Карабаха и будет способствовать достижению положительных результатов”, – сказал он.