Բողոքող քաղաքացիների այցը նախագահական անարդյունք է եղել
Հաաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստում է, երբ ասում է` ժողովուրդը լավ է ապրում, ամեն ինչ լավ է: Այս ամենը չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է «Սեփականության իրավունքի պաշտպանություն» հասարակական կազմակերպության նախագահ Վաչագան Հակոբյանը, ով մասնակցում էր ՀՀ կառավարության շենքի մոտ անցնող բողոքի ակցիային:
Հիշեցնենք, որ Ամիրյան փողոցի 4/14-ից մինչև 4/24 տներից վտարված բնակիչներին աջակցություն ցուցաբերող «Սեփականության իրավունքի պաշտպանություն» հ/կ նախագահ Վաչագան Հակոբյանն ավելի վաղ Epress.am-ի հետ զրույցում պատմել էր, որ պետական կարիքների պատրվակով պատգամավոր Մելիք Գասպարյանը, ով երկու տարի առաջ մահացել է ավտովթարից, քաղաքապետարանից 4 տարի առաջ գնել էր տվյալ տարածքը և բավարար փոխհատուցում իրենց չէր վճարել:
Այսօր Հակոբյանը նշել է, որ իրենց կազմակերպության մի քանի անդամ, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության մոտ ամեն հինգշաբթի բողոքող զոհված զինվորների մայրերը և օդաչուները, որոնց աշխատանքից ազատելուց հետո փոխհատուցում չեն վճարել, անցյալ շաբաթ հերթական անգամ գնացել են նախագահական նստավայր՝ Սերժ Սարգսյանին իրենց խնդիրները ներկայացնելու:
«Մեզնից պատվիրակություն մտավ, և, ինչպես միշտ, մեզ պատասխանեցին, որ հարցը կուղարկեն համապատասխան մարմիններին: Էստեղ հարցը նրանում է, որ Սերժ Սարգսյանը, ով կանգնում ա Ստրասբուրգում կամ շնորհավորում ա մեր Սահմանադրության օրը, սուտ-սուտ բաներ ա խոսում, դա չի համապատասխանում իրականությանը: Ամեն տեղ ասում ա, որ մենք լավ ենք, ամեն ինչ լավ ա: Ես հեսա պիտի խոսեմ նաև Հայ Ազգային Կոնգրեսի հետ, որ ոչ թե գնան, ասեն` արտահերթ ընտրություններ ենք պահանջում, այլ պետք ա ասել ուղղակի հեռացեք, ու ժողովուրդը էնքան կանգնի, մինչև սրանք գնան: Էս ա մնում: Էն որ ասում ա՝ թքում են անբարոյականի էրեսին, ասում ա անձրև ա գալիս, էսպես էլ էս իշխանություններն են: Ոչ մի բան չեն անում, մենակ ձևական հեռուստատեսությամբ ելույթներ են ունեում: Սուտ ա ասում երկրի նախագահը, և ինչքան շուտ մենք ազատվենք էս իշխանություններից, էնքան էս ժողովուրդը կսկսի լավ ապրել»,- մեզ հետ զրույցում պատմել է Հակոբյանը:
Նա հիշեցրել է նաև, որ ժամանակին, երբ Սերժ Սարգսյանը վարչապետ է եղել, նա իրենց ընդունել է և հրապարակային կերպով խոստացել է հարցին լուծում տալ: Այս այցն էլ առայժմ ոչ մի արդյունք չի տվել:

Protestors See No Results from Visit to Armenian President's Residence
Armenian President Serzh Sargsyan is lying when he says that people live well, that everything is good. This simply isn't true, head of Property Rights Protection NGO Vachagan Hakobyan told Epress.am while participating in the protest outside the government building today.
Recall, the head of the NGO assisting residents who were evicted from buildings 4/14 to 4/24 Amiryan St. had told Epress.am earlier that MP Melik Gasparyan, who died from a car accident two years, had purchased the property in question from city hall 4 years ago and had apparently promised the residents new homes.
Today, Hakobyan said that a few members of their group, along with pilots with disabilities who say compensation owing to them has not yet been paid and the mothers of deceased soldiers who protest every Thursday, last week went to the presidential residence to present their concerns.
"A delegation of ours went in, and, as always, they said they will send the issue to the necessary bodies. The issue here is that Serzh Sargsyan, who stands up in Strasbourg or congratulates us on Constitution Day, tells lies... Everywhere he says that we're good, everything is good. I'm going to also go talk with the Armenian National Congress not to go but to say that we are demanding pre-term elections; we have to simply say resign and the people stand until these guys come. This is what remains. do nothing; they only have formal speeches on television. The country's president is lying and the sooner we become free from these authorities, the sooner the people will begin to live well," said Hakobyan.
The head of the Property Rights Protection NGO also recalled that when Serzh Sargsyan was still prime minister, he met with them and publicly promised to find a solution to their issue. This visit, however, has not yet yielded any results, he said.