Կաթողիկոսների հանդիպման տեսանյութը մոնտաժված է, պնդում է Էջմիածինը
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի մամլո խոսնակ Տ. Վահրամ քահանա Մելիքյանն արձագանքել է երեկ համացանցում տարածված տեսանյութին, որում Գարեգին Բ-ն զրուցում է Վրաց Պատրիարք Իլիա 2-րդ-ի հետ:
«Համացանցում տարածված տեսանյութը մոնտաժված է և խեղաթյուրված ձևով է ներկայացնում երկու Կաթողիկոսների հանդիպումը, որին, ի դեպ, թույլատրված չէր նկարահանողների մուտքը:
Ինչպես կոմունիկեի նախագծի հրապարակումը, սա ևս հերթական սադրանքն ենք նկատում վրացական կողմի, ինչը մեզ համար անհասկանալի պատճառներով որոշ շրջանակներ շահարկման նյութ են դարձնում», - նշել է Տեր Վահրամը:

Father Vahram Melikyan, press spokesperson for His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, has responded to a video shared online yesterday in which His Holiness Karekin II is speaking with His Holiness and Beatitude Ilia II, Catholicos Patriarch of All Georgia.
"The video disseminated online has been edited and distorts the meeting of the two Catholicoses, in which, by the way, those who filmed the meeting were not allowed to be present.
"Just like the draft communique being made public, this is another provocation that we see by the Georgian side, which, for reasons incomprehensible to us, they turn into a subject of speculation in some circles," he said.