Սերոբ Տեր-Պողոսյանի մեղադրանքը կհիմնավորվի, համոզված է մեղադրողը
Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում դատավոր Մուշեղ Հարությունյանի նախագահությամբ երեկ կայացել է մանկապղծության մեջ մեղադրվող գործարար, ՀՀ վարչապետի նախկին խորհրդական Սերոբ Տեր-Պողոսյանի գործով հերթական դատական նիստը:
«Հրապարակ» օրաթերթը գրում է, որ երեկվա նիստին 12 տուժողներից ներկայացել են միայն 2-ը`զինվորական համազգեստով. նրանք զինծառայության մեջ են:
Դատական նիստի ավարտին մեղադրող Հովսեփ Սարգսյանը լրագրողներին հայտնել է, որ հետազոտել են տեսանյութերի որոշ մասը, և հարցաքննվել է մեկ տուժող: Ըստ մեղադրող կողմի`տուժողը դատարանում պատմել է այն, ինչ եղել է իր և Սերոբ Տեր-Պողոսյանի միջև:
«Տեսանյութում տուժողներ էլ կային, կար նաև ամբաստանյալ Սերոբ Տեր-Պողոսյանը: Նրանք ներկա էին դատարանում»,- ասել է Հովսեփ Սարգսյանը: Նա նաև նշել է, որ մեղադրական կողմն ավելի քան համոզված է, որ գործով դատարան բերված ապացույցները հիմնավոր են, և «մեղադրանքը կհիմնավորվի դատաքննության ընթացքում, ինչին ականատես եղանք այսօր դատարանում, և դա շարունակական ընթացք է ունենալու հետագայում»:

Armenian-American Businessman Accused of Pedophilia's Guilt will be Proven, Says Prosecutor
The trial of president and owner of Metal Prince Ltd. Corporation and Akhtala Ore Processing Plant CJSC Serop Der-Boghossian, who was arrested in February on sex abuse charges, resumed in the Lori District Court of First Instance presided over by Judge Mushegh Harutyunyan on Thursday.
Local daily Hraparak reports that only 2 of the 12 victims showed up in court yesterday. The two men were in army fatigues as they are currently serving in Armenia's Armed Forces.
At the end of the session, state prosecutor Hovsep Sargsyan informed reporters that some of the video footage was examined and one of the victims testified. According to him, the victim-witness told the court what happened between him and Serop Der-Boghossian.
"In the video, there were victims, as well as the culprit Serop Der-Boghossian. They were present in court," said Hovseop Sargsyan, reports Hraparak. He also noted that the prosecution is more than convinced that the evidence raised in court is reasonable and "will prove guilt during the trial, which we witnessed today in court and which will continue in the future."