ԲՀԿ-ական պատգամավորը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպումն է ակնկալում
Հայ Ազգային Կոնգրեսի և իշխանության երկխոսությունն ի վերջո հանգելու է «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի խոսակցությանը››: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԱԺ ‹‹Բարգավաճ Հայաստան›› խմբակցության պատգամավոր, ընդդիմության հետ երկխոսության մասնակից աշխատանքային խմբում ընդգրկված Վարդան Բոստանջյանը:
«Բոլոր պարագաներում որոշում կայացնողները պետք է լինեն ավելի բարձր մակարդակի անձնավորությունները, որոնք համարվում են առաջնորդ` տվյալ քաղաքական ուժերի», - ասել է Բոստանջյանը:
Նրա խոսքով` ստեղծված քաղաքական իրավիճակում ամենակարևորը կոմպրոմիսային լուծումների դաշտ ձևավորելն է, որի պարագայում «մեր առաջնորդները կարողանան իսկապես եզրահանգումների գալ»:
Բանախոսը վստահեցրել է, որ ընդդիմության և կոալիցիոն իշխանության աշխատանքային խմբի հաջորդ հանդիպումը կկայանա հաջորդ շաբաթ:

Dialogue will Lead to Meeting Between Levon Ter-Petrossian and Serzh Sargsyan, Says MP
The dialogue between the Armenian National Congress (HAK) and the authorities, in the end, will lead to "the conversation between Levon Ter-Petrossian and Serzh Sargsyan," Prosperous Armenia MP and member of the working group engaged in dialogue with the opposition Vardan Bostanjyan told reporters in Yerevan today.
"In any case, the decision-makers have to be higher-level individuals, who are considered leaders of the given political entities," he said.
According to the MP, in this political climate, the most important thing is to create a space for compromise solutions, whereby "our leaders can actually draw conclusions."
Bostanjyan assured the press that the next meeting between the opposition and the ruling coalition's working group will take place next week.