ԲՀԿ-ական պատգամավորը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպումն է ակնկալում
Հայ Ազգային Կոնգրեսի և իշխանության երկխոսությունն ի վերջո հանգելու է «Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի խոսակցությանը››: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԱԺ ‹‹Բարգավաճ Հայաստան›› խմբակցության պատգամավոր, ընդդիմության հետ երկխոսության մասնակից աշխատանքային խմբում ընդգրկված Վարդան Բոստանջյանը:
«Բոլոր պարագաներում որոշում կայացնողները պետք է լինեն ավելի բարձր մակարդակի անձնավորությունները, որոնք համարվում են առաջնորդ` տվյալ քաղաքական ուժերի», - ասել է Բոստանջյանը:
Նրա խոսքով` ստեղծված քաղաքական իրավիճակում ամենակարևորը կոմպրոմիսային լուծումների դաշտ ձևավորելն է, որի պարագայում «մեր առաջնորդները կարողանան իսկապես եզրահանգումների գալ»:
Բանախոսը վստահեցրել է, որ ընդդիմության և կոալիցիոն իշխանության աշխատանքային խմբի հաջորդ հանդիպումը կկայանա հաջորդ շաբաթ:

Диалог ведет к прямому контакту Тер-Петросяна с Саргсяном
Диалог властей с Армянским национальным конгрессом, в конце концов, приведет к прямому контакту лидера оппозиции Левона Тер-Петросяна с президентом Сержем Саргсяном. С таким заявлением на пресс-конференции в пятницу выступил депутат от «Процветающей Армении», член рабочей группы от властей Вардан Бостанджян.
«В любом случае, решение должны принимать люди, занимающие более высокие посты, которые считаются лидерами данных политических сил», - сказал Бостанджян.
По его словам, самым важным в сложившейся политической ситуации является «формирование поля компромиссных решений, при котором наши лидеры, действительно, сумеют придти к решению».
Очередная встреча рабочей группы оппозиции и с делегацией власти состоится 26 июля в Доме приемов правительства.