Ծառուկյանը ձայներ է գնում Ապարանում, ԲՀԿ-ն հերքում է
Արդեն մեկ շաբաթ է` Ապարանում և հարակից գյուղերում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամները բնակիչներին շուկայականից բավական ցածր գներով նավթ են վաճառում` հորդորելով խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ քվեարկել Գագիկ Ծառուկյանի ղեկավարած կուսակցությանը: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է Ապարանի բնակիչը: Նրա խոսքով` իրենց գյուղում նավթ բաժանողները նախկինում աշխատել են ՕԵԿ-ի համար:
Epress.am-ն այս առնչությամբ մեկնաբանություն է խնդրել «Բարգավաճ Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանից, ով հայտարարել է, որ Ծառուկյանը «պարզապես ի զորու չի, երբեք թույլ չի տա, որ, ասենք, հաջողության հասնելու համար մարդ գնի»:
«2006 թվականից «Բարգավաճ Հայաստանի» անդամ եմ և ասեմ` Գագիկ Ծառուկյանը, բացառված է, որ հանկարծ ձայն գնի», - վստահեցրել է Բոստանջյանը:

Resident Says Tsarukyan is Buying Votes in Aparan, Prosperous Armenia MP Denies Allegations
It's already been a week that members of the Prosperous Armenia party have been selling gasoline at significantly less than market prices to residents of Aparan and surrounding villages — urging residents to vote for party leader Gagik Tsarukyan (pictured) during the upcoming elections, one Aparan resident told Epress.am. According to this resident, those selling gasoline in their village previously worked for the Rule of Law party.
At a press conference in Yerevan today, Epress.am asked for comments on this matter from Prosperous Armenia MP Vardan Bostanjyan, who said that Tsarukyan "is simply unable, he would never allow that, let's say, to buy people in order to succeed."
"I have been a member of Prosperous Armenia since 2006 and, let me say, it's ruled out that Gagik Tsarukyan would suddenly buy votes," he said.