Երևանի գլխավոր ճարտարապետը համոզված է` իր հետ անձնական հաշիվներ են մաքրում
Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Նարեկ Սարգսյանը համարոմ է, որ իր հասցեին հնչեցվող քննադատությունը ծրագրված է: Այս մասին ճարտարապետն ասել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
«Այդտեղ անձնական հաշիվների մաքրման բաղադրիչ կա: Ես ժամանակին առաջրկեցի Հյուսիային պողոտան, Ճարտարապետների միութունը դեմ է եղել: Առաջարկեցի Ազգային Ժողովի ցանկապատը ապամոնտաժել և այգին դարձնել հանրային այգի, դարձյալ նույն միությունը մերժեց»,- ասել է Սարգսյանը` նշելով, որ հետաքրքիր կլիներ լսել նաև Ճարտարապետների միության դիրքորոշումը, որն է. «Երևանում շինարարույթուն չանել, քարը քարի վրա չդնել»:
Ճարտարապետների միության կողմից իր հանդեպ նման վերաբերմունքը Սարգսյանը կապում է ժամանակին միությունից իր դուրս գալու հետ:
Սարգսյանի խոսքով` ինքը դուրս է եկել այդ միությունից, քանի որ համարել է, որ այն չունի սկզբունքային դիրքորոշում:
Ինչ վերաբերվում է Ֆեյսբուքում իր դեմ ստեղծված խմբին, ապա Երևանի գլխավոր ճարտարապետն ասել է, որ իր դեմ ակտիվ աշխատում է մի երիտասարդ և որ խմբում երկու հազար մարդու առկայությունը կեղծիք է:
«Ես պրոֆեսիոնոլ ճարտաարպետ եմ`  սպիտակ ձեռնոցներով, և Երևան քաղաքի կառուցման մեջ մեծ ներդրում ունեմ: Ինչքան ուզում են ասեն` Երևանը տասը տարի առաջվա Երևանը չի», - ասել է Սարգսյանը:

Yerevan's chief architect, Narek Sarsgyan, believes that the criticism directed against him is intentional.
"There's an aspect of clearing personal accounts here. At one time I proposed Northern Avenue — the Union of Architects was against it. I suggested to tear down the National Assembly gates and turn the grounds into a public park — again, the same union opposed it," he said, adding that it would be interesting to hear the Union of Architects' position. "Not to build in Yerevan; not to lay stone upon stone."
Sargsyan believes the Union is coming out against him this way because he left the organization — because he believed it doesn't have a principled position.
As for the Facebook group created against him, Yerevan's chief architect said there is only one youth actively campaigning against him and the existence of 2,000 people in the group is fake.
"I'm a professional architect, with white gloves, and I have made a great contribution in building the city of Yerevan. They can say it as much as they want: Yerevan is not the Yerevan of 10 years ago," said Sargsyan.