Հայաստանից արտագաղթածը հաղթել է «Ռադդ քաշի Հոլանդիայից» շոու ծրագրում
Հայաստանից արտագաղթած Քուրդին Գուլիստյանը հաղթող է ճանաչվել «Ռադդ քաշի Հոլանդիայից» հեռուստաշոույում, որի ընթացքում 5 փախստականներ պայքարում էին 4000 եվրոյի համար: Հաղորդման մասնակիցները պետք է հոլանդական ազգային երգերը գուշակեին և պանրից երկրի ուրվագիծը ստանային:
Նշենք, որ ծրագրում մասնակցելու թույլտվություն են ստանում միայն նրանք, ովքեր արդեն իսկ Նիդերլանդներում ապաստան գտնելու մերժում են ստացել:
«Газета.ru»-ի փոխանցմամբ, շոուի մասնակիցներից մեկը` 24-ամյա չեչենուհի Սաբինա Կաջիևան, ապօրինի կերպով ապրում էր Հոլանդիայում վերջին 5 տարիների ընթացքում: Նրան հաջողվել է  հասնել  մինչև եզրափակիչ փուլ, սակայն չի կարողացել առաջ անցնել Գուլիստյանից: Պարտությունից հետո Կաջիևան սիմվոլիկ կերպով բացված դռնով դուրս է եկել ինքնաթիռ-տաղավարից:
«Հաղթողը գումարով ճամպրուկ է ստացել «իր հայրենի երկրում նոր կյանք սկսելու  համար, քանի որ նա շուտով պետք է վերադառնա այնտեղ»,- ասել է հաղորդավարը:

Беженец из Армении победил чеченку в издевательском голландском шоу
Выходец из Армении Курдин Гулистян стал победителем тел-шоу «Вон из Голландии», в которой пять беженцев соревнуются за приз в €4000. Участники программы должны были петь голландские народные песни и вырезать контуры страны из сыра.
До участия в программе допускаются лишь те иностранцы, которым уже было отказано в предоставлении убежища в Нидерландах.
Как передает «Газета.ru», одной из участниц шоу стала 24-летняя чеченка Сабина Каджиева, которая нелегально жила в Голландии в течение последних пяти лет.
Она дошла до финала, однако в последнем туре проиграла Гулистяну. После проигрыша Каджиева под аплодисменты символически вышла из студии-самолета через открывшуюся дверь кабины.
Победитель получил чемодан денег, как сказал ведущий, «для новой жизни в его родной стране, куда его скоро вышлют».