Երևանի փողոցները փակ են. որոնում են ծանր հանցագործություն կատարած անձանց (թարմացված)
Այսօր առավոտվանից Երևանի կենտրոնական մի քանի փողոցներում կանգնած են եղել զրահաբաճկոններով և ավտոմատներով զինված ոստիկաններ: Նույն հանդերձանքով և նույնպես զինված էին ճանապարհային ոստիկանները: Մի քանի փողոցներ փակ էին, մեքենաների մուտքն այդ փողոցներ արգելված էր:
Epress.am-ի հարցին ի պատասխան Երևանի Կենտրոնի ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Արմեն Մալխասյանը նշել է, որ «ծանր հանցագործության մեջ կասկածվող անձանց վնասազերծելու նպատակով` քաղաքում օպերատիվ միջոցառումներ են իրականացվում»:
Արմեն Մալխասյանն առայժմ այլ մանրամանսեր չի հաղորդել:
Մեր տեղեկություններով, այսօր վաղ առավոտյան տեղի ունեցած հանցագործության վայրից զինված հանցավոր խումբը փախուտի է դիմել, և որոնողական աշխատանքները շարունակվում են մինչ այս պահը: Չճշտված տեղեկություններով, ուժայիններին հաջողվել է որսալ հանցագործության մասնակիցներից մեկին:
Նշենք, որ այս պահին Մյասնիկյանի պողոտայում` Կենդանաբանական այգու մոտակայքում, վթարի ենթարկված Mercedes մակնիշի մեքենա կա, որի շուրջ հավաքվել են ոստիկաններ: Դեպքի վայրում նաև դիակ է ընկած եղել:

Разбитый «Мерседес», труп и автоматчики. В Ереване с утра ищут вооруженную банду
С утра 23 сентября на нескольких центральных улицах Еревана стояли вооруженные автоматами полицейские в бронежилетах, в том числе и содрудники Дорожной полиции. Несколько улиц были перекрыты, въезд машин туда был запрещен.
В эти минуты, как передает корреспондент Epress.am с места, на проспекте Манукяна, у столичного зоопарка, стоит разбитый легковой автомобиль «Мерседес», который окружен полицейскими. Невдалеке лежит труп мужчины.
Руководитель отдела связей с общественностью центрального отделения полиции Еревана Армен Малхасям сообщил, что «в городе проводится оперативная операция по обезвреживанию лиц, подозреваемых в тяжелом преступлении». Других подробностей Малхасян не сообщил.
По непроверенным данным, сегодня рано утром, группе вооруженных преступников удалось сбежать с места преступления. Полиции удалось поймать одного из членов группировки и организовать погоню. Поисковые работы ведутся до настоящего времени.