Երևանի փողոցները փակ են. որոնում են ծանր հանցագործություն կատարած անձանց (թարմացված)
Այսօր առավոտվանից Երևանի կենտրոնական մի քանի փողոցներում կանգնած են եղել զրահաբաճկոններով և ավտոմատներով զինված ոստիկաններ: Նույն հանդերձանքով և նույնպես զինված էին ճանապարհային ոստիկանները: Մի քանի փողոցներ փակ էին, մեքենաների մուտքն այդ փողոցներ արգելված էր:
Epress.am-ի հարցին ի պատասխան Երևանի Կենտրոնի ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Արմեն Մալխասյանը նշել է, որ «ծանր հանցագործության մեջ կասկածվող անձանց վնասազերծելու նպատակով` քաղաքում օպերատիվ միջոցառումներ են իրականացվում»:
Արմեն Մալխասյանն առայժմ այլ մանրամանսեր չի հաղորդել:
Մեր տեղեկություններով, այսօր վաղ առավոտյան տեղի ունեցած հանցագործության վայրից զինված հանցավոր խումբը փախուտի է դիմել, և որոնողական աշխատանքները շարունակվում են մինչ այս պահը: Չճշտված տեղեկություններով, ուժայիններին հաջողվել է որսալ հանցագործության մասնակիցներից մեկին:
Նշենք, որ այս պահին Մյասնիկյանի պողոտայում` Կենդանաբանական այգու մոտակայքում, վթարի ենթարկված Mercedes մակնիշի մեքենա կա, որի շուրջ հավաքվել են ոստիկաններ: Դեպքի վայրում նաև դիակ է ընկած եղել:

Yerevan Streets Closed as Police Search for Individuals who Committed a 'Serious Crime'
Police officers fitted with bullet-proof vests and automatic rifles were stationed on several streets in the Armenian capital this morning. Patrol service officers were likewise equipped, and a few streets were closed to traffic.
In response to a query by Epress.am, head of the public relations department at the Kentron ("Central") police station Armen Malkhasyan said, "Operative activities are being carried out with the aim of nullifying the threat posed by individuals suspected of a grave crime."
No other details were provided at this time.
According to our sources, early this morning a group of armed individuals fled the scene of a crime and the search for these individuals continues until now. Unconfirmed reports indicate that law enforcement officials were able to catch one of the criminals.
Witnesses informed Epress.am that there was an automobile collision on Myasnikyan Ave. in the vicinity of the zoo. Police have gathered and it is reported that there was a dead body at the scene.