Հայկական բանակի դեպքերին վերաբերող հեղինակային աշխատանքներ Facebook-ում
Facebook սոցիալական էջում լուսանկարիչ Գերման Ավագյանը և Varpet Onik (Հովհաննիսյան) օգտատերն այս շաբաթ արդեն երկրորդ՝ պաշտոնական վարկածով ինքսնասպանություն որակված բանակային դեպքի առնչությամբ մի քանի հեղինակային լուսանկարներ են տեղադրել (նյութի գլխավոր լուսանկարը` Գերման Ավագյան):
Հիշեցնենք, որ երեկ ԼՂՀ ՊԲ պաշտոնական կայքը հաղորդագրություն էր տարածել, համաձայն որի hոկտեմբերի 12-ին ժամը 12.40-ի սահմանում Լեռնային Ղարաբաղում հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հերթապահություն իրականացնելու ժամանակ, իրեն ամրակցված զենքով ինքնասպանություն է  գործել ժամկետային զինծառայող, 1992թ. ծնված Յուրիկ Ներսիսյանը:
Մեկ այլ՝ պաշտոնական վարկածով ինքնասպանություն էլ տեղի էր ունեցել հոկտեմբերի 9-ին, ժամը 10:40-ի սահմանում հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում հերթապահություն իրականացնելու ժամանակ, իրեն ամրակցված ԱԿՄ տիպի ինքնաձիգով ինքնասպանություն է գործել ժամկետային զինծառայող, 1992թ. ծնված Վլադիմիր Ասատրյանը:

Photographer German Avagyan and graphic designer Varpet Onik (Hovhannisyan) have uploaded a few photo-based art works on their respective Facebook pages following the second reported case of suicide in the Armenian army this past week.
As previously reported, according to an official statement by the Armenian defense ministry, on Oct. 12, in one of the military units in Nagorno-Karabakh in the north, Armenian conscript Yurik Nersisyan, 19, while on duty on the front line, shot and killed himself with his own gun.
While, on Oct. 9, another draftee, Vladimir Asatryan, 19, also while on guard duty reportedly shot and killed himself in another military unit also in Nagorno-Karabakh.
Headline photo by German Avagyan reads "suicide" in Armenian which literally translates to "self-murder". Avagyan has separated the two components with an emphasis on the word "murder".
The words "Self Defense Army" have been transposed with "Self-Murder Army". (Credit: German Avagyan)