Վանի երկրաշարժից տուժածների համար ավելի քան 65 մլն լիրա են հավաքել
Թուրքիայում կազմակերպված հատուկ հեռուստամարաթոնի ժամանակ, որի նպատակն է օգնել Վանի ավերիչ երկրաշարժից տուժածներին, արդեն իսկ ավելի քան 65 միլիոն թուրքական լիրա է հավաքվել, հայտնում է Today's Zaman-ը:
Ավելի քան 9000 հազար մարդ օգնության ձեռքն է մեկնել երկրաշարժի զոհերին` SMS հաղորդագրություն ուղարկելով:
Մի շարք հայտնի քաղաքական գործիչներ, արվեստի և սպորտի բնագավառի ներկայացուցիչներ իրենց աջակցությունն են հայտնել ինչպես ֆինանսական միջոցներով, այնպես էլ հեռուստամարաթոնին ցուցաբերած մասնակցությամբ, որի ընթացքում նրանք ողջ գիշեր պատասխանել են հեռուստադիտողների հեռախոսազանգերին:

More than TL 65 million was raised in a special telethon organized by the Samanyolu Media Group and Turkish charity foundation Kimse Yok Mu (Is Anybody There) on Tuesday night for the victims of Sunday's massive earthquake in eastern Turkey, according to a Cihan news agency report.
More than 9,000 people reached out in support of the earthquake victims by sending SMS text messages during the telethon, Today's Zaman reports.
Many well-known political, arts and sports figures demonstrated their support for eastern Turkey through both financial contributions and their participation in the telethon, where they answered calls flooding in throughout the night.