12 փոփոխությո՞ւն իշխանական վերնախավում
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` առաջիկայում իշխանական վերնախավում 12 փոփոխություն է կատարվելու:
Թերթը նշում է, որ երեկ արդեն պաշտոնանկ է արվել ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը, որի փոխարեն նշանակվելու է ՊՆ փոխնախարար Վլադիմիր Գասպարյանը: Պարզ չէ, թե ով է նշանակվելու Գասպարյանի փոխարեն. չի բացառվում, որ այդ հաստիքն ընդհանրապես կարող է փակվել:
Համաձայն «Ժողովրդի», առաջիկայում պաշտոնանկ է արվելու նաև Զինված ուժերի շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովը, իսկ նրա փոխարեն նշանակվելու է ՊՆ փոխնախարար Ալիկ Միրզաբեկյանը: Երեկ երեկոյան լուրեր էին շրջանառվում, որ հրաժարական է ներկայացրել փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանը, սակայն նրա մամուլի խոսնակ Զոյա Բարսեղյանը հերքել է այդ լուրերը:
Օրաթերթի իշխանական աղբյուրները պնդում են, որ այսօր-վաղը Գևորգյանին աշխատանքից ազատելու հրամանը կհրապարակվի, իսկ այսօր երեկոյան ՀՀԿ-ում խորհրդի նիստ է գումարվելու` այդ պաշտոնում Գևորգյանին փոխարինողի հարցը քննարկելու համար:

According to local daily Joghovurd ("People" or "Nation"), there will be 12 replacements in positions held by the ruling elite in the near future.
The newspaper reports that RA Police Chief Alik Sargsyan was made redundant yesterday, and that he will be replaced by RA Deputy Minister of Defense Vladimir Gasparyan. It's not clear who will then replace Gasparyan; however, the possibility of that position no longer existing is not ruled out.
Joghovurd continues: Chief of General Staff of the RA Armed Forces Yuri Khachaturov will be replaced by RA Deputy Minister of Defense Alik Mirzabekyan. Rumors circulated Monday evening indicate that RA Vice Prime Minister, RA Minister of Territorial Administration Armen Gevorgyan has submitted his resignation; however, Gevorgyan's press spokesperson Zoya Barseghyan denied these reports.
The newspaper notes that its inside sources assert that today or tomorrow Armen Gevorgyan will be dismissed from his post, while this evening, a Republican Party of Armenia board meeting will take place to discuss Gevorgyan's possible successor.