Դավադրությունների տեսություն չկա. պատգամավորը` հրաժարականների մասին
Իշխանության վերնախավում վերջին հրաժարականները միտված են ընդամենը մեկ բանի՝ գալիք ընտրություններում՝ 2012-ի խոհրդարանական, և 2013-ի նախագահական, Հանրապետական կուսակցության և Սերժ Սարգսյանի համար առավել բարենպաստ պայմաններ ստեղծել: Այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Արմեն Մարտիրոսյանը:
«Նորմալ եմ գտնում, սովորական քաղաքական գործընթաց է, ուղղակի իմ համոզմունքը մեկն է, որ որքան էլ փորձեն փոխատեղումներ իրականացնել, քիչ թե շատ նորմալ ընտրությունների պարագայում, չեմ կարծում, որ Հայաստանում կա ուժ, որ կարող է ճնշող մեծամասնություն ստանալ: Հանրապետականի ջանքերը որքան էլ միտված լինեն 50% +1 տեղ ունենալ խորհրդարանում, չի հաջողվի, եթե ընտրությունները քիչ թե շատ նորմալ անցնեն: Իսկ մնացածը... այսպես ասած, բարդ խաղեր պետք չէ փնտրել՝ դավադրությունների տեսություն և այլն, ոչ», - ասել է պատգամավորը:
Նա հավելել է, որ եթե իշխանությունը վերարտադրվի, ապա որևէ դրական բան, դրական ապագա Հայաստանում չի սպասում:
Հիշեցնենք, որ Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի և ՀՀ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի հրաժարականներից հետո, երեկ երեկոյան ՀՀԿ խորհրդի նիստում հայտարարվել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի պաշտոնը լքելու մասին:

Recent resignations among the government elite are aimed at only one thing: to create more favorable conditions for the Republican Party of Armenia and Armenian President Serzh Sargsyan in the upcoming 2012 parliamentary and 2013 presidential elections, said Heritage Party MP Armen Martirosyan, speaking to reporters at the National Assembly today.
"I find it normal; it's a regular political process; it's just my conviction that no matter how much they try to carry out these job transfers, during regular elections more or less, I don't think that there's a force in Armenia that can become the vast majority. No matter how much the Republican Party's efforts are aimed at having 50% + 1 seats in parliament, it won't succeed, if the elections more or less pass normally . As for the rest... to put it this way, you don't need to search for complex games —conspiracy theories and so on," he said.
Recall, following news of the resignations of Yerevan mayor Karen Karapetyan and RA Police Chief Alik Sarsgsyan, National Assembly Chair Hovik Abrahamyan declared his own intention to resign, saying he was offered the position of head of the Republican Party of Armenia's election campaign headquarters.