ԱՄՆ դեսպանն այցելել է «Ազատ դեմոկրատներին»
Այսօր Հայաստանում ԱՄՆ նորանշանակ դեսպան Ջոն Հեֆերնն այցելել է «Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության գրասենյակ, որտեղ հանդիպել է կուսակցության ղեկավարների հետ: Այս մասին հաղորդում «Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության լրատվական ծառայությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում ժողովրդավարության վիճակին, արտաքին հարաբերություններին, հասարակական-քաղաքական գործընթացներին վերաբերող հարցեր:
Հանդիպմանը մասնակցել են Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան Քաղաքական հարցերով պատասխանատու Քրիսթոֆեր Անդերսենը, «Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը, փոխնախագահ Անուշ Սեդրակյանը, գործադիր քարտուղար Մասիս Այվազյանը, կուսակցության ներկայացուցիչներ Արարատ Զուրաբյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանը և Գառնիկ Գևորգյանը:

Home / Armenia / US Ambassador to Armenia Meets with Free Democrats Party
Newly appointed US ambassador to Armenia John Heffern paid a visit to the Free Democrats party office where he met with party leaders, according to a press statement issued by the newly formed party.
The state of democracy in Armenia, foreign relations, and sociopolitical developments were some of the issues discussed.
Participating in the meeting were US Embassy Political Officer Christopher Anderson and Free Democrats party leader Khachatur Kokobelyan, vice chair Anush Sedrakyan, executive secretary Masis Ayvazyan and party members Ararat Zurabyan, Alexander Arzumanyan and Garnik Gevorgyan.