Հայկական կողմը կպարտադրի Ադրբեջանին զերծ մնալ կրակոցներից, խոստանում է Սեյրան Օհանյանը
ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունը համապատասխան գործունեություն է ծավալելու, որպեսզի հակազդի Ադրբեջանի նման գործողություններին, այսինքն միջոցներ ձեռնարկի, որոնք կպարտադրեն զերծ մնալ դիպուկահարների կրակոցից: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը` խոսելով նոյեմբերի 19-ին և 20-ին Լեռնային Ղարաբաղում ադրբեջանցի դիպուկահարների կողմից սպանված երկու հայ զինծառայողների` Արեն Սիմոնյանի և Միհրան Մարգարյանի մասին:
Օհանյանը նշել է, որ խիստ բացասաբար է վերաբերվում ադրբեջանական կողմի նման գործելաոճին:
«Գոյություն ունի զինադադարի վերաբերյալ պայմանավորվածություն, և մենք մշտապես մեր պատրաստակամությունն արտահայտում ենք այն չխախտել, դիպուկահարներին հետ քաշել, բայց Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարությունը, նրանց ռազմական գերատեսչության ղեկավարությունը հրաժարվում են դա անել», - ասել է Սեյրան Օհանյանը:

Armenia to Oblige Azerbaijan to Refrain from Shooting, Promises Defense Minister
Armenia's Ministry of Defense will undertake appropriate action to counteract such activities by Azerbaijan; that is, it will take measures that will oblige the country to avoid sniper shots, Armenian defense minister Seyran Ohanyan told reporters following today's government meeting, referring to the deaths of Armenian soldiers Aren Simonyan and Mihran Margaryan who, according to the ministry, were fatally shot in separate incidents on Nov. 19 and 20 in Nagorno-Karabakh by Azerbaijani snipers.
Ohanyan said he refers to this practice of Azerbaijan's very negatively.
"There is a ceasefire agreement, and we always express our willingness in not violating it, to withdraw the snipers, but the Republic of Azerbaijan's leadership, their military leadership refuse to do this," he said.