Մոսկվայում հայի սպանության հետ ադրբեջանցիները կապ չունեն. աղբյուր
ՌԴ մայրաքաղաքում գտնվող «Մոսկվա» առևտրի կենտրոնի «Հին Բաքու» սրճարանի մոտ տեղի ունեցած ընդհարման հետևանքով զոհված հայազգի տղամարդը 38-ամյա Կարեն Հարությունյանն է: Ըստ ադրբեջանական Vesti.az կայքի` վիճաբանությանը ադրբեջանցիներ չեն մասնակցել:
Ինչպես կայքին հայտնել է Համառուսաստանյան ադրբեջանական կոնգրեսի Մոսկվայի բաժնի ղեկավարը, «Հին Բաքու» սրճարանն իսկապես ադրբեջանցու է պատկանում, սակայն ընդհարումը պայմանավորված չի եղել ազգամիջյան խնդիրներով, և դեպքն էլ պատահել է ոչ թե սրճարանի ներսում, այլ սրճարանի մոտ:
Նույն աղբյուրի փոխանցմամբ` հայազգի տղամարդն առավոտյան կնոջ` Յուլիայի հետ անցնելիս է եղել այդ հատվածով, և ինչ-որ մեկը սկսել է խոսեցնել Հարությունյանի կնոջը: Արդյունքում` կոնֆլիկտ է ծագել, որի հետևանքով Հարությունյանը սպանվել է:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ «Հին Բաքվում» տեղի ունեցած զանգվածային ծեծկռտուքի հետևանքով զոհվել է Ռուսաստանի քաղաքացի, ևս 4 մարդ տեղափոխվել էր հիվանդանոց: Նշվում էր նաև, որ հիվանդանոցում է հայտնվել նաև սրճարանի անվտանգության աշխատակիցը:

Home / Armenia / Azerbaijanis have No Connection in Death of Armenian Man in Moscow: Source
Moscow resident of Armenian descent Karen Harutyunyan, 38, was killed as a result of recent clashes in the cafe “Old Baku” in the “Moscow” shopping center. According to Baku-based news source Vesti.az, Azerbaijanis were not involved in the brawl.
As told to the news site by head of the Moscow branch of the All-Russia Congress of Azerbaijanis Ilgar Hajiyev, the cafe belongs to an Azerbaijani man, but the altercation was not due to inter-ethnic issues and the incident took place not inside, but outside the cafe.
According to the same source, in the morning, Harutyunyan was walking with his wife Julia near the area and someone began to chat up Julia. There was a conflict, which resulted in Harutyunyan’s death.
Earlier, media reported that as a result of a brawl in Old Baku, a Russian citizen died and 4 people of Armenian descent were taken to hospital. It was also reported that the cafe’s security officer, 42, was also in hospital.