Մոսկվայի փողոցներում համբուրվող քաղաքական գործիչների նկարներ են հայտնվել
Սկանդալային Monolog.Tv արթ-խումբը հերթական ակցիան է անցկացրել, այս անգամ` նվիրված դեկտեմբերի 4-ին Ռուսաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին: Խմբի ակտիվստները չորեքշաբթի` լույս հինգշաբթիի գիշերը Մոսկվայի փողոցներում փակցրել են տարբեր կուսակցությունների` համբուրվող առաջնորդների պաստառները, հայտնում է Newsru.com կայքը:
Իտալական Benetton ընկերության սկանդալային դարձած գովազդային պաստառների վրա համբույրի տեսարաններում են հայտնվել կուսակցական առաջնորդները: Պաստառներից մեկի վրա օրինակ, համբուրվում են «Յաբլոկո» կուսակցության առաջնորդ Գրիգորի Յավլինսկին և Պետդումայի խոսնակ, «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության խորհրդի նախագահ Բորիս Գրիզլովը:
Հիշեցնենք, որ Benetton-ի «Unhate» («Չկա ատելություն») գովազդային արշավում օգտագործվել են տարբեր քաղաքական գործիչների համբույրների տեսարաններ, նրանց թվում են Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզին և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Իսրայելի վարչապետ Բինյամին Նետանյահուն և Պաղեստինի ազգային վարչակազմի ղեկավար Մահմուդ Աբասը և այլք:

На улицах Москвы появились плакаты с целующимися политиками
Скандально известная арт-группа Monolog.Tv провела очередную акцию, посвященную на этот раз предстоящим 4 декабря выборам в Государственную думу РФ. Активисты группы в ночь со среды на четверг расклеили на московских улицах плакаты с целующимися лидерами партий, претендующими на места в парламенте, сообщает издание «Ридус.ru».
На постерах, пародирующих нашумевшую рекламу итальянской компании Benetton, вызвавшую бурю возмущения во всем мире, в нежном поцелуе замерли две пары. На первом плакате на фоне интерьеров Госдумы слились уста лидера «Яблока» Григория Явлинского и спикера Госдумы, председателя Высшего совета партии «Единая Россия» Бориса Грызлова.
Напомним, что главной задачей стартовавшей недавно рекламной кампании Benetton под названием Unhate («Нет ненависти»), основой которой стали фотоколлажи с поцелуями известных личностей, было позитивно воздействовать на покупателей призывом к любви и терпимости. На плакатах поцелуями обменивались глава Венесуэлы Уго Чавес и президент США Барак Обама. Американский лидер дарил лобзание и китайскому коллеге Ху Цзиньтао. Также были запечатлены поцелуи президента Франции Николя Саркози и канцлера Германии Ангелы Меркель, израильского премьер-министра Биньямина Нетаньяху и палестинского лидера Махмуда Аббаса.