Ադրբեջանը կապ չունի այլ երկրներում տեղի ունեցող իրադարձությունների հետ
Ադրբեջանական ընդդիմության ներկայացուցիչները հետևում են աշխարհում տեղի ունեցող իրադարձություններին, ոչ թե հենվում են իրենց ազգի կամքի և աջակցության վրա: Այս մասին Բաքվում հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի հասարակական և քաղաքական հարցերով բաժնի ղեկավար Ալի Հասանովը:
Նրա խոսքով` Ադրբեջանի հետ ոչ մի կապ չունեն այն իրադարձությունները, որոնք տեղի են ունենում Ղազախստանում, Ռուսաստանում և աշխարհի այլ երկրներում:
«Կարիք չկա զուգահեռներ անցկացնել այլ երկրներում տեղի ունեցող իրադարձությունների և Ադրբեջանյան իրականության միջև: Նրանք, ովքեր ձգտում են ապակայունացնել իրավիճակը, պարտության են դատապարտված: Իշխանությունների և ժողովրդի միջև միասնականություն կա, իսկ իշխանությունների կողմից տարվող քաղաքականությունը իր աջակցությունն է գտնում ժողովրդի շրջանում», - ասել է Հասանովը:

Azerbaijan Not Afraid of Unrest in Russia and Kazakhstan
Members of Azerbaijan's opposition are following current developments in the world and not relying on the support and will of their people, head of the public and political issues at Azerbaijan’s presidential administration Ali Hasanov told journalists in Baku.
According to him, the events taking place in Kazakhstan, Russia and other countries around the world have nothing to do with Azerbaijan.
"There's no need to draw parallels between what happens in other countries and what's going on in Azerbaijan. Those who seek to undermine stability are doomed to failure. There is unity between the government and people of Azerbaijan, and the policy pursued by the authorities is supported by the people of the country," he said.