Հայկական ալիքները կրկնօրինակում են ԱԼՄ-ին. Կարապետյանը` հեռուստաեթերի մասին
Հայկական հեռուստաալիքները փորձում են կրկնօրինակել ԱԼՄ-ին, համոզված է «ԱԼՄ հոլդինգի» նախկին սեփականատեր, Ժողովրդական կուսակցության ղեկավար Տիգրան Կարապետյանը:
«Հրապարակ» թերթի հետ զրույցում նա նշել է, որ հեռուսաալիքները կրկնօրինակում են ԱԼՄ-ին «իրանց երգելով, էդ Նոր տարվա ժամանակվա եթերով, բայց շատ անկազմակերպված տեսակի է»:
«Մարդիկ ինձ զանգահարում, ասում են` իրանք մի որևէ բան ունե՞ն, որ իրենց նախաձեռնությամբ անեն: Ես ուղղակի ասում եմ, որ ժողովուրդը խելք չունի, ժողովուրդը հավատում ա իշխանությանը: Եթե ասում են` ժողովրդավար ենք, էդ ո՞նց ա, որ էդ ժողովրդավարների համար ամբողջ հեռուստաեթերը փեսայի ձեռքին ա (նկատի ունի ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանին): Հոլդինգ ա սարքել: Ամբողջովին կառավարում ա վերևից», - ասել է Կարապետյանը:
Նրա խոսքով` Միքայել Մինասյանի կողմից ԱԼՄ-ն ևս ստացել է առաջարկ, որը Կարապետյանը, իր պնդմամբ, մերժել է:
«Ժողովրդական կուսակցության« ղեկավարը վերահաստատել է գալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելու իր մտադրությունը.
«Առանց դաշինքի եմ գնալու` միայնակ, իմ կուսակցության հետ»:
Հարցին, թե քարոզարշավ անցկացնելու հարթակից (ԱԼՄ-ից) զրկվելուց հետո ինչպես է պատրաստվում իրականացնել քարոզարշավը, Կարապետյանն ասել է. «Որտեղ բոլոր թեկնածուները, այնտեղ էլ ես: Մյուսները ո՞նց են քարոզում: Անվճար, վճարովի գովազդային ժամանակից կօգտվենք»:

Armenian TV Stations are Copying ALM TV: Karapetyan on Television Programming
Armenian TV stations are trying to reproduce ALM, said owner of the now defunct ALM Holding and People's Party leader Tigran Karapetyan.
Speaking to local daily Hraparak, the former TV station owner said that TV stations are copying ALM "with their singing, their New Year's Eve programming — but it's very disorganized."
"People are calling me and asking do they have anything that they can do of their own initiative? I simply say, the people have no brains, the people believe the government. If they say we're democratic, how is it that for those democrats the entire TV airwaves are in the hands of brother-in-law . He's creating a holding. He's governing everything from the top," said Karapetyan.
Karapetyan asserts that ALM TV also received an offer from Mikayel Minasyan, which he (Karapetyan) refused.
The People's Party leader also confirmed his intention to run in the upcoming parliamentary elections. "I'm going to run without an alliance — independently, with my party."
Asked that after being deprived of a campaign platform (i.e. ALM TV), how he is preparing to campaign for the elections, Karapetyan said, "Where all the candidates are, there too I will be. How do the others campaign? We will make use of free and paid advertising ."