ԲՀԿ-ն Գյումրիում ալեհավաքնե՞ր է բաժանում
Արդեն մեկ շաբաթ է` Գյումրիում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը բնակիչներին բաժանում է  արբանյակային ալեհավաքներ: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Գյումրիի բնակիչ Վահագն Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով` ԲՀԿ-ի ներկայացուցիչները մտնում են մարդկանց տները և ասում, որ իրենք որպես ամանորյա նվեր ալեհավաքներ են բաժանում, և մարդիկ կարող են դրանք ստանալ կուսակցության գրասենյակից: Խաչատրյանի խոսքով` տեղում գյումրեցիներին փաստի առաջ են կանգնեցնում` «նվերի» դիմաց առաջարկելով դառնալ ԲՀԿ անդամ:
Հարցի վերաբերյալ Epress.am-ը պարզաբանումներ է խնդրել ԲՀԿ Կենտրոնական գրասենյակի աշխատակազմի ղեկավար Ռուբեն Մանուկյանից, ով ասել է, որ ինքը նման տեղեկատվության չի տիրապետում և ալեհավաքներ բաժանելու մասին ոչինչ չգիտի:

For a week now the Prosperous Armenia party in Gyumri has been going door to door distributing satellite dishes to the public, Gyumri resident Vahagn Khachatryan informed Epress.am earlier today.
Khachatryan charged that party representatives have been entering people's homes and saying that they're distributing the satellite dishes as New Year's gifts and they can pick up theirs at the local party office. According to the Gyumri resident, once they go to the office, they are told in order to receive their "gift" they must sign up for a Prosperous Armenia membership.
Epress.am attempted to obtain comments on the matter from Prosperous Armenia central headquarters' chief of staff Ruben Manukyan, who said he does not possess such information and knows nothing about the distribution of satellite dishes.