Դավիթ Հարությունյանը կաշա՞ռք է առաջարկել
Եվրոպայի Խորհրդի Խորհրդարանական Վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) վերջին նիստում արդեն նախկին պատգամավոր, Հայաստանի հարցով նախկին համազեկուցող, այժմ Եվրամիության Եվրոպական հիշողության և գիտակցության պլատֆորմի նախագահ Գորան Լինդբլադը (նկարում) ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Հարությունյանին մեղադրել է իրեն կաշառելու փորձի մեջ, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:
Համաձայն թերթի աղբյուրների` Հայաստանի հարցով նախկին համազեկուցողը Հարությունյանին մեղադրել է նրա իսկ ներկայությամբ` ասելով, որ հայաստանցի պատգամավորը փորձել է իրեն կաշառել, որպեսզի ինքը զբաղվի հայկական լոբբիով:
Երեկ մեկնաբանությունների համար թերթը զանգահարել է Հարությունյանին, սակայն վերջինս, պատճառաբանելով զբաղվածությունը, չի լսել հարցն ու կախել է լսափողը:

Европейского чиновника пытались подкупить ради лоббинга Армении
На последнем заседании Парламентской Ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ) уже экс-депутат и бывший содокладчик по вопросам Армении, ныне председатель Платформы европейской памяти и совести (ПЕПС) при ЕС Горан Линдблад (на фото) обвинил руководителя армянской делегации в ПАСЕ, члена правящей Республиканской партии Давида Арутюняна в попытке подкупить себя.
Газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники пишет, что Линдлад в присутствии Арутюняна сказал, что армянский депутат пытался подкупить его, чтобы он занялся лоббингом Армении.
Для получения комментариев газета позвонила Арутюняну, однако он сказал, что занят и повесил трубку, не выслушав вопроса.