Տարոն Մարգարյանը «իրա հոր տղեն ա», պնդում է Հախվերդյանը
Երգիչ-երգահան Ռուբեն Հախվերդյանը, ուսումնասիրելով Մաշտոցի այգու հարցը, եկել է այն եզրակացության, որ խնդիրը բնապահպանական չէ:
Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ, նա հարցը մեկնաբանել է` ասելով. «Մեծ աղմուկ ոչնչից»: Հախվերդյանը նշել է, որ վստահում է Տարոն Մարգարյանին և հավատում է, որ «քաղաքապետը վատ բան չի անի»:
«Ինքը իրա հոր տղեն ա (Տարոն Մարգարյանը հանգուցյալ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանրի որդին է - խմբ): Նա ոչ մի վատ բան չի կարող անել քաղաքի համար:
Մեծ աղմուկ ա ոչինչից: Թող պայքարեն այն շենքերի համար, որոնք դրանց հետևը կառուցվում են: Ուժը չի պատում: Երեք իշխանությունների շնորհիվ կորավ քաղաքաշինական կուլտուրան, քաղաքի ինտիլիգենտ մասը հեռացավ քաղաքից: Ժամանակին պետք է հետևեին, որ սենց այլանդակ քաղաք չստեղծվեր, ջուրը եկել ջրաղացը տարել է, ընկել են քարերի հետևից», - հայտարարել է Ռուբեն Հախվերդյանը:

Armenian singer-songwriter Ruben Hakhverdyan, becoming better acquainted with the issues surrounding Mashtots Park, concluded that the issue is not environmental.
Speaking to journalists at a press conference in Yerevan today, he summed up the issue this way: "A lot of noise over nothing." Recall, environmental and civic activists have been camped out at the park for two weeks, protesting the construction of retail shops in one of downtown Yerevan's few remaining green spaces.
Hakhverdyan, however, said he trusts Yerevan mayor Taron Margaryan and believes that the mayor wouldn't "do anything bad".
"He's his father's son. He won't do anything bad for the city." The protests are "a lot of noise over nothing. Let them fight for those buildings that are being built behind . The power is not contained. Due to three government, the culture of urban development has been lost; the city's intelligentsia left the city. They should've managed the situation at the time so that this sort of unsightly city wouldn't be built," he said, implying that the damage has already been done and current efforts are futile.