2008 թվականի մարտի 1-ին Պակիստանում ահաբեկիչները 38 մարդու կյանք են խլել
2008 թվականի մարտի 1-ին Պակիստանի հյուսիս-արևմտյան հատվածում հուղարկավորության արարողության ժամանակ մահապարտ ահաբեկչի կողմից իրականացված պայթյունի հետևանքով առնվազն 38 մարդ է զոհվել:
Ոստիկանության ներկայացուցիչ Վակիֆ Խանը հայտնել է ԶԼՄ-ներին, որ բացի զոհերից, Մինգորայում իրականացված հարձակման հետևանքով 65 մարդ վնասվածք է ստացել:
Այս շրջանում վերջին ամիսներին չեն դադարում բախումները թալիբների և իրավապահ մարմինների միջև:
2008 թվականի մարտի 1-ին վաղ առավոտյան ոստիկանությունը Երևանում ցրել է 10 օր Ազատություն հրապարակում խաղաղ հավաքներ անցկացնող քաղաքացիների ցույցը, ովքեր համաձայն չէին նախագահական ընտրությունների պաշտոնական արդյունքների հետ: Նույն օրը մարդիկ ինքնաբուխ կերպով հավաքվել են Մյասնիկյանի արձանի դիմացի հատվածում: Երեկոյան իրավապահ մարմինները հրազենի օգտագործմամբ ցրել են մարդկանց: Իրադարձությունների հետևանքով զոհվել է 10 մարդ, այդ թվում` Արմեն Ֆարմանյանը, Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Զաքար Հովհաննիսյանը:

2026, 7 June, Sunday
On Mar. 1, 2008, at least 38 people were killed in north-western Pakistan by a suicide bomber at a funeral for one of three police officers killed by a roadside bomb earlier.
Police official Wakif Khan told the BBC Urdu service that about 65 people were injured in the attack in Mingora, the main town in the valley of Swat.
In the months leading up to the attack, Swat had seen continued confrontations between pro-Taliban militants and security forces.
In the early hours of the morning on Mar. 1, 2008, national police and military forces in Yerevan dispersed peaceful demonstrations that had been going on for 10 days non-stop in Liberty Square protesting the official results of the presidential election. Later that same day, people spontaneously gathered in the square in front of the Aleksandr Myasnikyan statue, across the street from Yerevan City Hall. In the evening, a state of emergency was declared and the army called in to quell the protests, who used “excessive force and violence” which resulted in the death of 10 people, including Armen Farmanyan, Hovhannes Hovhannisyan, and Zakar Hovhannisyan.