Հայաստանի մի շարք բնակավայրերից տրանսպորտը դեպի Երևան չի երթևեկում
Հայ Ազգային Կոնգրեսի այսօրվա` մարտի 1-ին նվիրված հանրահավաքին ընդառաջ խոչընդոտված է մարզերից մայրաքաղաք մտնող հասարակական տրանսպորտի բնականոն աշխատանքը: Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի արտաքին կապերի հանձնախմբի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Կարապետյանը:
Վերջինիս Գյումրիից տեղեկացնում են, որ այսօր առավոտից գծերից հանված են Երևան- Գյումրի երթուղայիններն ու տաքսիները: Պատկան մարմինները ճանապարհների փակ լինելը պատճառաբանել են բուքի առկայությամբ, սակայն քաղաքացիները հայտնում են, որ Գյումրիում բուք չկա:
Միաժամանակ, ՀԱԿ-ի Արմավիր շտաբի պետ Սեդրակ Հովհաննիսյանը Epress.am-ի հետ զրույցում հաղորդել է, որ երեկվանից Արմավիրի մարզի ոստիկանության թաղայինները այցելում են ՀԱԿ-ի ակտիվիստների տներ:
«Ոմանց կանչում են ոստիկանություն, ոմանց հորդորում են հանրահավաքի չգնալ` սրանով ահաբեկելով նրանց: Սա աննախադեպ է Արմավիր համար»,-ասել է շտաբի պետը:
Նա նաև տեղեկացրել է, որ Արմավիրում նույնպես միջքաղաքային երթուղայիններն ու տաքսիները դուրս են բերվել գծերից:
Համաձայն ՀԱԿ-ի տեղեկությունների, միջքաղաքային տրանսպորտը չի գործում նաև Աշտարակում, Սևանում և Հրազդանում: Հրազդանում Երևան տանող ճանապարհները փակ են ոչ թե ճանապարհային ոստիկանության, այլ պարեկա-պահակային ծառայության մեքենաների կողմից:

Public Transport Routes from Several Cities to Capital Not in Service, Say Opposition Representatives
Armenian National Congress (HAK) foreign relations committee member Vladimir Karapetyan has informed Epress.am that ahead of the opposition bloc's 6 pm rally today, the regular schedules of public transportation vehicles operating routes from the regions to the capital have been disrupted.
Karapetyan, while in Gyumri, asserted that since this morning, the minibuses and taxis operating the Gyumri-Yerevan route were not in service. The relevant authorities cite a storm as the reason why the roads are closed; however, Gyumri residents say there is no storm.
At the same time, head of the HAK's Armavir branch Sedrak Hovhannisyan informed Epress.am that since yesterday, Armavir provincial police have been visiting the homes of HAK activists.
"Some are called to come to the station; some are urged not to go to the rally — thereby terrorizing them. This is unprecedented for Armavir," he said.
Hovhannisyan added that the inter-city transport in Armavir is also out of service.
According to information HAK has received, inter-city transport is also not operating from Ashtarak, Sevan and Hrazdan. In Hrazdan, the roads leading to Yerevan are closed and not by traffic police but by police patrol service vehicles (those belonging to the riot police unit).