Կնոջը սպանած Սարկիսովը դադարեցրել է հացադուլը
«Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկում փետրվարի 17-ին հացադուլ հայտարարարած Յանիս Սարկսովը, ով 10 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել կնոջը՝ Զարուհի Պետրոսյանին ծեծելով սպանելու մեղադրանքով, դադարեցրել է հացադուլը: Այս մասին  Epress.am-ի հետ զրույցում հայտնել է ՀՀ Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Գոռ Ղլեչյանը:
«Մարտի 7-ին, ժամը  17.40-ին, առանց որևէ մեկնաբանության Սարկիսովը դադարեցրել է հացադուլը: Թե հացադուլի ընթացքում, թե այս պահի դրությամբ նրա մոտ առողջական խնդիրներ չկան», - ասել է Ղլեչյանը:
Նրա խոսքով՝ Սարկիսովը հացադուլի էր դիմել` պահանջելով վերանայել իր  քրեական գործը:
Հիշեցնենք, որ դատաքննության ընթացքում Սարկիսովը նշել է, որ Զարուհի Պետրոսյանն ինքնասպան էր եղել թույն խմելով, սակայն դատարանն արժանահավատ չի համարել այդ վարկածը` դատապարտելով Սարկիսովին:

Убийца жены вновь начал питаться (Армения)
В Нубарашенской тюрме в конце прошлой недели прекратил голодовку Янис Саркисов, который в 2011 году был признан виновным в избиении и убийстве 1 октября 2010 года своей супруги Заруи Петросян и приговорен к 10 годам лишения свободы. Он перестал есть 17 февраля, требуя пересмотреть приговор и выпустить его на свободу. Врачи сообщают, что его здоровью ничто не угрожает.
На суде он заявлял, что его жена покончила жизнь самоубийством, «выпив яд после того как узнала, что муж в курсе ее внебрачных связей». Суд посчитал, что эта версия не заслуживает доверия.
По свидетельству сестры погибшей, Заруи Петросян периодически подвергалась побоям со стороны мужа и его матери, которая не была привлечена к ответственности.