Հայաստանի խանութներում չմակնշված հավկիթ են գտել. սպառողներին հորդորում են դրանք չգնել
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայությունը շուկայում հայտնաբերել է չմակնշված հավկիթների խմբաքանակ: Ինչպես նշված է ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդագրության մեջ, ծառայության տեսուչների կողմից այս պահին իրականացվում են համապատասխան գործողություններ՝ ձվի նշված խմբաքանակը շուկայից ամբողջությամբ դուրս բերելու ուղղությամբ:
Epress.am-ի հետ զրույցում տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի ղեկավար Բաբկեն Պիպոյանը նշել է, որ այժմ ծառայության մասնագետները պարզում են, թե որ ընկերությանն են պատկանում չմակնշված ձվերը: Նա խորհուրդ է տվել սպառողներին նման հավկիթներ չգնել, իսկ հայտնաբերելու դեպքում զանգահարել ծառայության թեժ գիծ` 45-74-21 հեռախոսահամարով:

The RA Ministry of Agriculture’s State Food Security Service has discovered batches of eggs on supermarket shelves that have not been date labeled. As noted in a statement issued by the food safety inspectorate, state inspectors are currently working on removing the eggs that contravene food safety regulations.
Speaking to Epress.am, Babken Pipoyan, head of the State Food Security Service’s public relations department, said their experts are currently in the process of determining to which company the unlabeled eggs belong. He advised consumers not to buy such eggs and if they happen to come across eggs without a date stamp to call their hotline at 45-74-21.