Եվրոպական ներդրումային բանկը կօգնի արդիականացնել Հայաստանի սահմանային անցակետերը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանների «Բագրատաշեն», «Բավրա», «Գոգավան» անցման կետերի արդիականացման վերաբերյալ խորհրդակցություն:
ՀՀ ֆինանսների փոխնախարար Վարդան Արամյանը ներկայացրել է ծրագրի իրականացման աշխատանքների ընթացքը: Մասնավորապես, նշվել է, որ Եվրոպական ներդրումային բանկը հաստատել է ծրագրի 30.8 մլն եվրոյի ներդրումային վարկը: Սահմանային անցակետերի արդիականացման ծրագիրը գնահատվում է 60 մլն եվրո:
Կառավարության լրատվական ծառայության փոխանցմամբ` վարչապետը համապատասխան գերատեսչությունների ներկայացուցիչներին հանձնարարել է նախատեսված աշխատանքները կազմակերպել ըստ սահմանված ժամանակացույցի:

European Investment Bank to Assist in Modernizing Armenia Border Checkpoints
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan convened a meeting today to discuss modernizing the border checkpoints at the Armenian towns of Bagratashen, Bavra and Gogavan along the Georgian border.
RA Deputy Minister of Finance Vardan Aramyan reported progress in implementing the program. He stated that the European Investment Bank has approved a 30.8 million EUR loan to that effect. Note, the total cost of the project is estimated at 60 million EUR.
The prime minister told the heads of corresponding agencies to have the program implemented in accordance with the proposed timetable.