2012-ին Վրաստան այցելած մարդկանց քանակով Հայաստանը երրորդն է
2012 թվականի առաջին եռամսյակում Վրաստան այցելած արտասահմանցիների թիվը աճել է 39,4 տոկոսով նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, հաղորդում է civil.ge-ն` հղում կատարելով երեկ հրապարակված երկրի Ներքին գործերի նախարարության հայտարարությանը:
Վրաստանի ՆԳՆ տվյալների համաձայն, 2012-ի հունվար-մարտ ամիսներին ամենից շատ Վրաստան են այցելել մարդիկ Թուրքիայից` 14,7%, Ադրբեջանից` 10,7%, Հայաստանից` 6,8% և Ռուսաստանից` 2,6%:
Ռուսաստանից այցելուների թվի կտրուկ աճը 2011 թվականի համեմատ, կապված է եղել այն փաստի հետ, որ փետրվարի վերջին Վրաստանը միակողմանի չեղյալ է համարել վիզային ռեժիմը Ռուսաստանի հետ: Միայն մարտ ամսվա ընթացքում Վրաստան են այցելել 6192 Ռուսաստանի քաղաքացիներ:
2012 թվականին աճել է նաև այցելուների քանակը Իրանից` կազմելով 9000 մարդ: Իրանի հետ վիզային ռեժիմը նույնպես չեղյալ է համարել 2011 թվականի հունվարից:

After Turkey and Azerbaijan, Most Visitors to Georgia from Armenia
Visits to Georgia by foreign citizens in the first quarter of 2012 increased by 39.4% year-to-year, reaching 677,278, according to official figures released by the Interior Ministry on Apr. 2, reports Civil Georgia.
From Jan. to Mar. 2012, citizens from Turkey made up the largest share in total visits (14.7%), followed by citizens of Azerbaijan (10.7%), Armenia (6.8%) and Russia (2.6%).
In late February, Georgia unilaterally lifted visa rules for the Russian citizens. According to the Georgian Interior Ministry, the move was reflected in the increase of number of visits made by Russian citizens to Georgia in March — 6,192 visits in Mar. 2012 as compared to only 2,163 in Mar. 2011.
Visits from Iran, whose citizens also do not require a Georgian visa since January, almost doubled in the first quarter of 2012 to over 9,000.