«էրոտիկան թողնենք». Ոստիկանապետին դուր են գալիս բոլոր կուսակցությունները
ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանին դուր են գալիս հայաստանյան բոլոր կուսակցությունների ծրագրերը: Այս մասին նա ասել է «Հրապարակ» թերթի հետ զրույցում:
«Եթե մեծ հաշվով մենք նայենք բոլորի ծրագրերին, մի քիչ աջ, մի քիչ ձախ, բայց միևնույն ծրագրերն են, այնպես որ սիրել-չսիրելու խնդիր չկար», - ասել է Գասպարյանը:
Հարցին, թե նախընտրական շրջանում ոստիկանապետ նշանակվելն արդեն վկայում էր այս ընտրություններում իր ակտիվ դերակատարման մասին, առավել ևս, որ, մեղմ ասած, ԲՀԿ-ին չի սիրում, Գասպարյանը պատասխանել է. «Եկեք էրոտիկան թողնենք մի կողմ` ում ենք սիրում, ում չենք սիրում: Եթե սիրելու խնդիր կա, ես սիրում եմ իմ հայրենիքը և ուզում եմ իմ երկրում ամեն ինչ լինի ըստ պատշաճի: Ինչ ա նշանակում այս կամ այն կուսակցությանը չսիրել»:
Ոստիկանությունը, Գասպարյանի խոսքով, ապաքաղաքական կառույց է, իսկ ինչ վերաբերում նախընտրական շրջանում իր ակտիվությանը, ապա, ըստ ոստիկանապետի, ցանկացած ընտրությունների ժամանակ ոստիկանության դերակատարումը շատ լուրջ է, քանի որ այն կապված է տարբեր բնույթի իրավախախտումների հետ` սկսած ցուցակների ճշգրտումից, թեկնածուների անվտանգությունից, տեղամասերի անվտանգությունից:
Անդրադառնալով ոստիկանական համակարգում տեղի ունեցող փոփոխություններին` Գասպարյանը դրանք դրական է համարել. «նախկինում կատարված հանցագործություններ են բացահայտվում»:

RA Police Chief Vladimir Gasparyan, in conversation with local daily Hraparak, said he likes the plans of all political parties in Armenia.
"If, by and large, we look at all their plans, a little to the right, a little to the left, but they're the same plans, so there isn't an issue of liking or not liking ," he said.
Asked if being appointed as police chief in the election campaign period testifies to his active role in these elections (and moreover, that he doesn't like the Prosperous Armenia Party), Gasparyan said: "Let's put aside erotica, who we like, who we don't like, shall we? If it's a matter of who to like, I like my homeland, and I want everything to be done properly in my country. What does it mean not liking this or that party?"
The police, according to Gasparyan, is an apolitical structure, and as for his involvement in the election campaign period, during any election period the role of the police is very serious — it's tied to different types of legal offenses, beginning from accurately defining the lists and ensuring the security of candidates and polling booths.
On the reforms taking place in the police force, Gasparyan considered them positive: "Crimes committed in the past are being solved."