Ոռոգման ջրից զրկված գյուղացիները պատրաստ են փակել Երևան-Արմավիր մայրուղին
Արմավիրի մարզի Մրգաշատ համայնքի բնակիչները պատրաստ են դիմել ծայրահեղ միջոցների՝ մինչև իսկ փակել Երևան-Արմավիր մայրուղին, եթե կառավարության խոստմանը համաձայն՝ վաղը կեսօրին չսկսվի համայնքի ջրամատակարարումը: Այս մասին հայտարարել են Еpress.am-ի խմբագրություն ահազանգած մի քանի բնակիչներ:
Մեր թղթակցի հետ զրույցում համայնքի բնակիչ, ավագանու անդամ Թաթուլ Սողոմոնյանը պատմել է, թե 15 օր է, ինչ իրենց համայնքը զրկված է ոռոգման ջրից:
«Կառավարության տված հացահատիկը արդեն 5 օր է՝ ցանել ենք ու ոչ մի կաթիլ չենք ջրել, եթե չես ջրում, ամբողջ սերմը ագռավների բաժին է դառնում»,- պատմել է ավագանու անդամը:
Նա նշել է, թե ջրամատակարարումն իրականացնող Արմավիրի մարզի Ջրառ ընկերությունը բնակիչների պահանջով պարզաբանել է, թե մարզի տարբեր համայնքներին ջուրը բաշխվում է երեք օրով, ու այժմ հերթը ուրիշներինն է:
«Արդեն հինգ հատ երեք օր է անցել, մենք սպասում ենք: Այսօր ստիպված զանգել եմ կառավարության թեժ գիծ ու զգուշացրել, թե կտրուկ քայլեր ենք ձեռնարկելու: Ասացին, որ նիստի ավարտին նոր որոշակի պատասխան կտան, հետո էլ տեղեկացրին, թե վաղը մինչև ժամը 12:00-ն ջուր կունենանք: Էսքան սպասել ենք, մի օր էլ կդիմանանք, եթե սուտ եղավ, գիտենք՝ ինչ ենք անելու», - եզրափակել է Սողոմոնյանը:

Village Residents Deprived of Water Prepared to Block Major Highway
Residents of the rural community Mrgashat in Armavir marz are ready to block the Yerevan-Armavir highway if water supply to the village does not resume by tomorrowafternoon, several disgruntled village residents informed Epress.am today.
Speaking to the Epress.am correspondent, village resident and Council of Elders member Tatul Soghomonyan said it's been 15 days that the water has been cut off in his village.
"It's been 5 days since we planted the grains given by the government and they have received not a single drop of water; if you don't water them, the entire crop goes to the crows," he said.
Soghomonyan claims that Jrar, the company that supplies water to Armavir marz, responding to the residents' request for explanation, said that water is distributed for three days at a time to the province's different communities and it just isn't their turn yet.
"Five 3-days have already passed; we are waiting. Today I was forced to call the government hotline and warn them that we're taking drastic measures. They said they will respond at the end of the meeting, then they said we'll have water by 12 pm tomorrow. We've waited this long; we'll manage one more day. If it turns out to be a lie, we know what we're going to do," he concluded.