Ադրբեջանական կողմից արձակած կրակի հետևանքով զինծառայող է զոհվել. ՊՆ
Այսօր` հոկտեմբերի 22-ին, ժամը 13-14-ի սահմաններում, Բերդ-Իջևան ավտոճանապարհի Պառավաքարի հատվածում ադրբեջանական կողմը կրակ է բացել ավտոճանապարհով ընթացող մեքենաների վրա, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ-ն:
Կրակահերթից տուժել են ինչպես քաղաքացիական, այնպես էլ զինվորական մեքենաներում եղած անձինք: ՊՆ-ի հաղորդմամբ՝ զինծառայողներին մարտական հերթապահության տեղափոխող զինվորական մեքենաների շարասյան վրա բացված կրակի հետևանքով զոհվել է ժամկետային զինծառայող, 19-ամյա շարքային Գարիկ Պողոսյանը (զորակոչված Վանաձորի զինկոմիսարիատից):
Հրազենային տարբեր աստիճանի վիրավորումներ են ստացել ժամկետային զինծառայողներ, 19-ամյա շարքայիններ Արթուր Անդրանիկյանը, Արայիկ Ժամհարյանը  և Մարտին Պետրոսյանը:
Դեպքի մասին համապատասխան իրազեկում է կատարվել ԵԱՀԿ գործող նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի գրասենյակին:

В результате обстрела со стороны ВС Азербайджана погиб военнослужащий – Минобороны
22 октября азербайджанская сторона открыла огонь в направлении автомобилей на отрезке Паравакар автотрассы Берд-Иджеван.
Как сообщает министерство обороны Армении, пострадали как гражданские, так и находящиеся в военных автомобилях лица. В результате огня, открытого по военным автомобилям, погиб военнослужащий срочной службы, рядовой Гарик Погосян.
Огнестрельные ранения различной степени тяжести получили военнослужащие срочной службы, рядовые Артур Андраникян, Араик Жамхарян и Мартин Петросян.
Соответствующее оповещение об инциденте было отправлено специальному представителю действующего председателя ОБСЕ Анджею Каспшику.