Մոտ 4 ամիս գերության մեջ գտնվող զինվորի մայրը Սերժ Սարգսյանին խնդրում է օգնել
Ոսկեվազ գյուղի բնակչուհի Գայանե Ինջիղուլյան բաց նամակ-խնդրանք է ուղղել Սերժ Սարգսյանին՝ խնդրելով նրան օգնել վերադարձնել գերության մեջ գտնվող իր որդուն՝ Հակոբ Ինջիղուլյանին (լուսանկարում): Նշենք, որ Ինջիղուլյանը գերության մեջ է գտնվում արդեն մոտ 4 ամիս:
Նամակում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգարժան պարոն նախագահ, Ձեզ դիմում է ձեր երկրի քաղաքացի, մի հայ մայր, հայ կին, ով ճակատագրի բերումով հայտնվել է անելանելի և սոսկալի իրավիճակում:
Որդիս՝ Հակոբ Գևորգի Ինջիղուլյանը, ով ժամկետային զինծառայող է, գերեվարվել է ադրբեջանցիների կողմից այս տարվա օգոստոսի 8-ին և մինչ օրս գտնվում է գերության մեջ:
Միայն որդիս չէ, որ գերի է, այլ՝ մեր ողջ ընտանիքը, մեր հոգու անդորրը, վաղվա օրվա նկատմամբ մեր հավատը: Թերևս կարիք չկա նկարագրելու բոլորիս, բայց հատկապես իմ՝ Հակոբի մոր, հոգի ծվատող ապրումների ողջ ահավորությունը:
Նշեմ, որ որդիս առողջական խնդիրներ ունի և նման պայմաններում այդ խնդիրներն ավելի կծանրանան: Դուք էլ եք ծնող և պատկերացնում եք՝ գերության մեջ գտնվող երեխայի համար ծնողի սիրտը ոնց կցավի: Գիտեմ, որ առանց այդ էլ և՛ Պաշտպանության նախարարությունը, և՛ ողջ պետությունը, ցանկություն ունեն անելու առավելագույնը:
Ես պատրաստ եմ սեփական կյանքով փրկագնել որդուս, ցավոք՝ անհնար է:
Հակոբի 80-ամյա տատիկի, մեր ընտանիքի բոլոր անդամների և անձամբ իմ անունից թախանձագին խնդրում եմ` Ձեր բարձր հովանու տակ վերցնել այս խնդրի լուծումը:
Հակոբը միայն իմ որդին չէ, այլ հոժար կամքով հայկական բանակը համալրած զինվոր, ով իր կյանքը վստահել է պետությանը: Վստահ գիտեմ, որ գերեվարված զինվորի մոր արյուն-արցունքը անտարբեր չի թողնի ձեզ:
Հնարավորության դեպքում՝ Ադրբեջանի նախագահի հետ ձեր առաջիկա հանդիպման ժամանակ խնդրում ենք արծարծել նաև այս հարցը:
Գերության մեջ է ձեր քաղաքացին, ձեր բանակի զինվորը, ձեր հայրենակիցը, ով կյանքի 22-րդ գարունը նոր է բոլորել, մի մատղաշ կյանք, որ այսօր ամենաշատը կարիք ունի օգնության:
Գրիչս մայրական վիրավոր սրտի արյուն-արցունքի մեջ եմ թաթախել, մեր վշտի մեջ մեզ միայնակ մի՛ թողեք: Ակնկալում ենք Ձեր օգնությունը»:

Resident of the village of Voskevaz, Gayane Injighulyan has issued an open letter to Armenian President Serzh Sargsyan, asking him to help in returning her son Hakob Injighulyan (pictured), a soldier who has been held captive in Azerbaijan for almost 4 months.
In the letter, she writes, in part: "It's not only my son who is a prisoner, but our entire family, peace in our soul, and our faith in the future Let me say that my son has health problems and under such conditions those problems will intensify. You too are a parent and can imagine how much a parent's heart will hurt for her child who is being held captive. I know that already both the defense ministry and the entire state wish to do their utmost.
"I am prepared to ransom my own life for my son; unfortunately, that's not possible.
"In the name of Hakob's 80-year-old grandmother, all the members of our family and me personally, I strongly ask you to place under your patronage the solution to this issue.
"Hakob is not only my son, but also a soldier of the Armenian army of his own free will, who entrusted his life to the state. I know for sure that you will not be indifferent to the blood and tears of a captured soldier's mother.
"If possible, please also raise this issue in your upcoming meeting with Azerbaijan's president do not leave us alone in our grief. We look forward to your assistance."