Պուտինի այցին ընդառաջ Հայաստան 60 հոգանոց պատվիրակություն է ժամանել. աղբյուր
Երեկ Ռուսաստանի Դաշնությունից Հայաստան է ժամանել մոտ 60 հոգանոց պատվիրակություն, որը զբաղվելու է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի դեկտեմբերի 2-ին սպասվող հայաստանյան այցի նախապատրաստական աշխատանքներով։
Այս մասին գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով լավատեղյակ աղբյուրներին։ Պատվիրակության անդամները երեկ տեղավորվում էին երևանյան հյուրանոցներում, նրանց հիմնական մասը կանգ է առել «Արմենիա Մարիոթ»-ում։
Թերթը նշում է, որ դա ՌԴ նախագահի այցի շրջանակներում Հայաստան այցելող ռուսների ընդամենը 10 տոկոսն է։
«Ըստ որոշ տեղեկությունների, Հայաստան է բերվել նաև ՌԴ նախագահի զրահապատ մեքենան», - հավելում է թերթը։

60 People from Russia Arrive in Armenia to Plan Putin's Visit: Newspaper
A delegation of about 60 people from Russia arrived to Armenia on Tuesday to work on preparations for Russian President Vladimir Putin's visit to Armenia, which is expected to be on Dec. 2, reported local daily Haykakan Zhamanak on Wednesday, citing its own sources.
Delegation members were placed in hotels in Yerevan, most of whom are staying in the Armenia Marriott Hotel.
The newspaper claims this is only 10% of the total number of Russians who will be visiting Armenia in the framework of the Russian state leader's visit.
"According to certain information, also brought to Armenia is the Russian president's armored vehicle," adds the newspaper.