Լրագրողներին վիրավորած ՀՀԿ-ականը վստահ է, որ չի պատժվի
ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Բադեյանը համոզված է, որ լրագրողների դիմումը էթիկայի հանձնաժողով իր համար որևէ բացասական հետևանք չի ունենա, քանի որ ինքը էթիկայի նորմ չի խախտել: Այս մասին ՀՀԿ-ական պատգամավորն ասել է Epress.am-ի հետ զրույցում: Նա կրկնել է, որ որոշ լրագրողների համարում է բանսարկու և «այդպես էլ կա, դրա մեջ էթիկայի խախտում չկա»:
«Նորությո՞ւն է ձեզ համար, որ որոշ լրագրողներ զբաղվում են բանսարկությամբ: Ես համեմատել եմ տվյալ լրագրողին եզդի փողոց մաքրողի հետ և ասել եմ՝ նրա չափ խելք չունես, որովհետև դուք չգիտեք, որ փողոց մաքրողների ճնշող մեծամասնությունը եզդի է: Առավոտը շուտ վեր կացեք, նայեք»,- ասել է Բադեյանը:
Հարցին, թե արդյոք այդ համեմատությունը, այնուամենայնիվ, վիրավորական չի համարում եզդիների համար, Բադեյանն ասել է. «Ընդհակառակը, ասել եմ, որ եզդի փողոց մաքրողը էդ լրագրողից խելոք ա»:
Ինչ վերաբերում է լրագրողների հետ հետագա շփմանը, պատգամավորն ասել է, որ «խելացի լրագրողների» հետ շփվելու է մեծ սիրով, իսկ «հիմարների» հետ չի շփվելու:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 10-ին Ազգային ժողովում լրագրողը հարց է ուղղել Բադեյանին՝ արդյոք նորմալ է, որ հայաստանյան հեռուստաընկերությամբ «Ինչ, որտեղ, երբ» հաղորդումը ռուսերեն լեզվով է հեռարձակվում։
«Իսկականի՞ց էդքան անմակարդակ եք, որ ըտենց եք մտածում: Եթե փողոցում կանգնած մի եզդի էդ հարցը տար, չէի զարմանա, բայց դուք իսկականից ըտենց ե՞ք մտածում», – հայտարարել է Բադեյանը՝ հավելելով, որ «էդ հաղորդման աշխատանքային լեզուն ռուսերենն ա»:
Բադեյանի խոսքերից վրդովված, «Սինջար» եզդիների միավորման անդամները երեկ Ազգային ժողովի մոտ ակցիա էին անցկացրել՝ պատգամավորին զուգարանի թուղթ ու ավանակի պատկերով նկար ուղարկելով:
Հետագայում «Սինջար»-ը հայտարարություն էր տարածել, որի մեջ ասված էր, թե Մանվել Բադեյանը ներողություն է խնդրել եզդիներից։

MP Who Offended Journalists is Sure He Won't Be Penalized
Republican Party of MP Manvel Badeyan, in conversation with Epress.am, said he is convinced that the journalists' appeal to the Ethics Commission will not have any negative consequences for him, since he didn't violate any ethical norms.
He repeated that he considers some journalists to be "schemers" and "that's the way it is; there's no ethical violation in that".
"Is it news to you that some journalists are engaged in intrigues? I compared the journalist with a Yazidi street cleaner, and I said, you have less brains than him — because you don't know that the majority of street cleaners are Yazidis. Wake up early in the morning and see," he said.
Asked whether that comparison, nevertheless, is not offensive to the Yazidi people, Badeyan said: "On the contrary, I said the Yezidi street cleaner is smarter than that journalist."
As for future contact with journalists, the MP said he will gladly deal with "smart journalists," while he won't speak to "fools".
Recall, in parliament on Dec. 10, a journalist had asked the MP whether it was appropriate that the program "What, Where, When" was broadcast on Armenian television in the Russian language. "Are you really that low-levelled that you think like that? If this question was asked by some Yazidi on the street I wouldn't be surprised, but do you really think like that?" MP Badeyan replied, adding that "the working language of that program is Russian."
Insulted by Badeyan's comment, members of the Sinjar Yezidi National Union protested outside the National Assembly, bring along a roll of toilet paper and an image of a donkey to give to the MP.
Later, Sinjar Yezidi National Union issued a statement that Badeyan had apologized to the Yazidi people.