Վթարային շենքի բնակիչներին նախագահականում առաջարկել են դիմում բերել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Սիսակյան 3 շենքի վթարային հատվածի մի խումբ բնակիչներ իրենց բնակության հարցը լուծելու պահանջով այսօր դիմել են քաղաքապետարան, սակայն նրանց չեն ընդունել: Բնակիչները բողոքի ակցիա են անցկացրել նախագահական նստավայրի մոտ:
Նրանք պահանջում են, որպեսզի գոնե 10 բնակիչների շտապ տուն տրվի, քանի որ շենքի որոշ հատվածներում ապրելն անհնար է, ինչի մասին է վկայում նաև փորձաքննությունը:
Բնակիչներից Լիլիթ Քոչարյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ իրենք պահանջում են փորձագիտական հանձնաժողով կազմել՝ համոզվելու, որ շենքի վթարային հատվածի բնակիչներին բնակարան չեն հատկացրել:
Նշենք, որ քաղաքապետարանից խոստացել են բնակարանների հարցը լուծել մինչև 2015 թվականի վերջը, սակայն բնակիչները համոզված են, որ շենքը կարող է փլվել ամեն օր: Լիլիթ Քոչարյանի խոսքով` իրենց շենքում օրեր առաջ փլուզում է եղել, և Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը փաստել է, որ շենքը 4-րդ կարգի վթարային է:
Նախագահական նստավայրում բնակիչներին ընդունել են և մոտ մեկ ժամվա զրույցից հետո առաջարկել են հանձնաժողով ստեղծելու պահանջով գրավոր դիմում ներկայացնել։

Жильцам аварийного дома посоветовали представить письменное заявление в офис Сержа Саргсяна
Группа проживающих в аварийной части здания на ереванской улице Сисакяна 3 обратились в мэрию с требованием решить квартирный вопрос, однако граждан не приняли. Жильцы дома провели акцию протеста перед офисом Сержа Саргсяна.
Они требуют, чтобы в срочном порядке выделили квартиры минимум 10 семьям, так как в некоторых частях здания невозможно продолжать жить, об этом свидетельствуют и результаты экспертизы. По словам жительницы дома Лилит Кочарян, они требуют составить экспертную комиссию, которая докажет, что проживающих в аварийной части здания не обеспечили квартирами.
Ранее мэрия пообещала гражданам решить вопрос до конца 2015 года, однако жильцы дома уверены, что здание может обрушиться в любую минуту. Кочарян сообщила Epress.am, что на днях в здании произошло обрушение, МЧС подтвердило четвертую степень аварийности.
Граждан приняли в резиденции президента и после часовой беседы им посоветовали представить письменное заявление с требованием создать комиссию.