Գյումրու քաղաքապետն աշխատանքից ազատել է Վարդան Ղուկասյանի դստերը
Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը (լուսանկարում), ինչպես խոստացել էր, անցել է «պատժի իր միջոցներին», գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Երկու շաբաթ առաջ իր առանձնատան մոտ նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի որդի Սպարտակ Ղուկասյանի կողմից իր հասցեին հնչած սպառնալիքներից հետո Բալասանյանն ասել էր, որ եթե համապատասխան մարմիններն այս անգամ էլ չզբաղվեն խնդրով՝ «ես կանցնեմ պատժի միջոցների, ոչ մեկը չկասկածի»։
Եվ ահա, Բալասանյանի հրամանով Ղուկասյանի դուստրը՝ Մանյա Ղուկասյանը, ազատվել է Գյումրու արվեստի դպրոցի տնօրենի պաշտոնից։
«Փետրվարի 5-ին քաղաքապետարանի աշխատակիցը գնացել է դպրոց և հայտնել, թե Սամվել Բալասանյանն ասել է՝ այս դեպքերից հետո դիմումդ գրի։ Այդ տիպի մարդու հետ աշխատելն անիմաստ էր։ Տղամարդն ընկնի աղջկա հետևի՞ց, գյումրեցուն ոչ հարիր պահվածք է», - թերթի հետ զրույցում դժգոհել է Մանյայի քույրը՝ Աննա Ղուկասյանը՝ տեղեկացնելով, որ քույրն ազատման դիմումի մեջ Բալասանյանին մաղթել է չարությունը հանել, բարիանալ։

Мэр Гюмри уволил с работы дочь своего предшественника
Мэр второго по величине армянского города Самвел Баласанян (на фото), как и обещал, приступил к «своим карательным мерам», пишет газета «Жоховурд».
После угроз в свой адрес, озвученных возле особняка Баласаняна сыном его предшественника Спартаком Гукасяном, нынешний градоначальник заявил, что если соответствующие органы и в этот раз не займутся делом, «я перейду к карательным мерам, пусть никто не сомневается».
И вот по указу Баласаняна дочь Вардана Гукасяна Маня Гукасян была уволена с должности директора Гюмрийской школы искусств.
«5 февраля сотрудник мэрии отправился в школу и передал слова Самвела Баласаняна «после этих событий напиши заявление». Бессмысленно было работать с таким человеком. Чтобы мужчина мстил женщине? Это не подобает гюмрийцу», - в беседе с изданием сказала сестра Мани Анна Гукасян. По ее словам, в заявлении сестра пожелала Баласаняну избавиться от своей злобы и стать добрее.