ՀՀԿ-ն արգելափակեց «Նաիրիտ»-ի հարցով ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու նախագիծը
ԱԺ-ում մեծամասնություն կազմող ՀՀԿ-ն մերժել է «Նաիրիտի» հարցով ժամանակավոր հանձնաժողով ստեղծելու մասին ՀՅԴ-ի ներկայացրած նախագիծը։
Հանձնաժողովի ստեղծմանը կողմ են քվեարկել 44 պատգամավորներ, դեմ՝ 55, 1-ը ձեռնպահ է մնացել։
Հիշեցնենք, որ ՀՅԴ խմբակցությունն առաջարկում էր քննել, թե ինչու չեն վճարում աշխատողների աշխատավարձերը, ինչպես են կուտակվել ընկերության պարտքերը, ինչպիսինն է եղել կառավարման արդյունավետությունը և ֆինանսատնտեսական գործունեությունը, ինչու են գործարանի բյուջեից միլիոնավոր դրամներ վճարվել գործարանի փոխտնօրենի պաշտոնում աշխատած Աշոտ Սարգսյանին, ով վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի եղբայրն է։
Մինչ ԱԺ-ում քննարկում էին «Նաիրիտ»-ի հարցը, Ազգային ժողովի դիմաց գործարանի աշխատակիցները բողոքի ակցիա էին անցկացնում՝ պահանջելով վճարել իրենց ավելի քան 1 տարվա աշխատավարձերը։

Правящая партия блокировала проект о создании временной комиссии по вопросу «Наирита»
Парламентское большинство, Республиканская партия Армении, отклонило проект «Дашнакцутюн» о создании временной комиссии по вопросу завода «Наирит».
За создание комиссии проголосовали 44 депутата, 55- против, один парламентарий воздержался.
Фракция «Дашнакцутюн» предлагала выяснить, почему сотрудникам завода не выплачивают зарплаты, как накопились долги компании, какова была эффективность управления и финансово-экономическая деятельность, почему из бюджета завода выплачивались миллионы долларов брату премьер-министра Тиграна Саркисяна Ашоту Саркисяну, занимавшему должность замдиректора завода.
В это время перед зданием армянского парламента проходила акция протеста сотрудников «Наирита», которые требуют выплатить им задолженность по зарплатам более, чем за год.