Լավաշի արտադրամասը կարող է փակվել գազի բարձր սակագնի պատճառով
«Գառնիի Սուրիկի լավաշ» արտադրական ձեռնարկությունը գազի և էլեկտրաէներգիայի բարձր սակագների պատճառով հայտնվել է ծայրահեղ վիճակում, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:
Ձեռնարկության տնօրեն Սուրիկ Հակոբյանը թերթի հետ զրույցում հայտարարել է, որ առաջիկայում հնարավոր է արտադրամասը փակվի:
Ընկերությունը «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ին պարտք է մնացել դեկտեմբեր ամսվա սպառած գազի վարձը:
«Դժվարանում ենք մուծել: Նման դժվարություն ես չէի ունեցել: Եթե այսպես շարունակենք արտադրամասն էլ չի կարող աշխատել: Արդեն մի քանի ամիս է, ինչ վնասով ենք աշխատում: Մի կողմից էլ վարկերն են: Կփակվի երևի արտադրությունը», - ասել է Հակոբյանը:

Armenian Lavash Manufacturer Might be Forced to Close Due to High Cost of Gas: Paper
Garni Suriki Lavash Production Enterprise has found itself in a very difficult situation because of high tariffs for electricity and gas, reports local daily Zhoghovurd.
Enterprise director Surik Hakobyan informed the newspaper that it's possible the company will soon close. Garni Surki Lavash has yet to pay Gazprom Armenia for the December gas bill.
"We're finding it difficult to pay. I'd never had such problems. If we continue this way, the plant will no longer be able to operate. We've been working at a loss for a few months now. On the other hand are the loans. The production plant will probably close," he said.