Լավաշի արտադրամասը կարող է փակվել գազի բարձր սակագնի պատճառով
«Գառնիի Սուրիկի լավաշ» արտադրական ձեռնարկությունը գազի և էլեկտրաէներգիայի բարձր սակագների պատճառով հայտնվել է ծայրահեղ վիճակում, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը:
Ձեռնարկության տնօրեն Սուրիկ Հակոբյանը թերթի հետ զրույցում հայտարարել է, որ առաջիկայում հնարավոր է արտադրամասը փակվի:
Ընկերությունը «Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ին պարտք է մնացել դեկտեմբեր ամսվա սպառած գազի վարձը:
«Դժվարանում ենք մուծել: Նման դժվարություն ես չէի ունեցել: Եթե այսպես շարունակենք արտադրամասն էլ չի կարող աշխատել: Արդեն մի քանի ամիս է, ինչ վնասով ենք աշխատում: Մի կողմից էլ վարկերն են: Կփակվի երևի արտադրությունը», - ասել է Հակոբյանը:

Из-за дороговизны газа в Армении может закрыться компания-производитель лаваша
Производственное предприятие «Лаваш Сурика из Гарни» оказалось в крайне тяжелом положении из-за высоких тарифов на газ и электроэнергию. Об этом сообщает газета «Жоховурд».
Директор предприятия Сурик Акопян сообщил изданию, что в ближайшее время оно может закрыться. Компания задолжала ЗАО «Газпром Армения» выплату за газ за декабрь.
«Сложно платить. Таких проблем у меня не было. Если так будет продолжаться, цех больше не сможет действовать. Мы уже несколько месяцев работаем в убыток. С другой стороны – кредиты. Предприятие, наверно, закроется», - предположил Акопян.