Աժ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց խնդրահարույց օրենքը․ ոչ իշխանական ուժերը չքվեարկեցին
Այսօր Ազգային Ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունել է «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» և «Գովազդի մասին» օրենքներում փոփոխությունների մասին օրինագիծը:
Օրենքին կողմ են քվեարկել 66 պատգամավորները, 1-ը դեմ է եղել, 2-ը ձեռնպահ։ Քվերակությունից առաջ ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը հայտարարել է, որ 4 ոչ իշխանական խմբակցությունները չեն մասնակցելու քվեարկությանը։
Երեկ Ազգային ժողովում օրինագիծը բուռն քննարկումների առիթ էր դարձել։ Մասնավորապես, ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորներ Արամ Մանուկյանն ու Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էին, որ օրենքը պաշտպանում է Սերժ Սարգսյանի փեսայի՝ Միքայել Մինասյանի շահերը։
Օրենքի նախագծով առաջարկվում է հնարավորություն տալ երեկոյան ժամը 22:00-ից մինչև առավոտյան 06:00-ը ցուցադրել թունդ ալկոհոլային խմիչքների (սպիրտի պարունակությունը 20 և ավելի ծավալային տոկոս) գովազդ:

Armenia's National Assembly upon its first reading today adopted the draft law on making amendments to the Law on Television and Radio and the Law on Advertising. Recall, the bill will permit the advertising of beverages containing more than 20% alcohol content on television between 10 pm and 6 am.
Sixty-six MPs voted in favor of the bill, 1 voted against, and 2 abstained. Ahead of the vote, Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun) MP Artsvik Minasyan said that the four non-ruling parties (Heritage Party, Armenian National Congress, Prosperous Armenia Party, and the Armenian Revolutionary Federation) would not participate in the vote.
The bill had become the subject of heated debate in parliament yesterday. Armenian National Congress MPs Aram Manukyan and Nikol Pashinyan had said that the bill protects the interests of Armenian President Serzh Sargsyan's brother-in-law, Mikael Minasyan.