Աժ-ն առաջին ընթերցմամբ ընդունեց խնդրահարույց օրենքը․ ոչ իշխանական ուժերը չքվեարկեցին
Այսօր Ազգային Ժողովն առաջին ընթերցմամբ ընդունել է «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» և «Գովազդի մասին» օրենքներում փոփոխությունների մասին օրինագիծը:
Օրենքին կողմ են քվեարկել 66 պատգամավորները, 1-ը դեմ է եղել, 2-ը ձեռնպահ։ Քվերակությունից առաջ ՀՅԴ ներկայացուցիչ Արծվիկ Մինասյանը հայտարարել է, որ 4 ոչ իշխանական խմբակցությունները չեն մասնակցելու քվեարկությանը։
Երեկ Ազգային ժողովում օրինագիծը բուռն քննարկումների առիթ էր դարձել։ Մասնավորապես, ՀԱԿ խմբակցության պատգամավորներ Արամ Մանուկյանն ու Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էին, որ օրենքը պաշտպանում է Սերժ Սարգսյանի փեսայի՝ Միքայել Մինասյանի շահերը։
Օրենքի նախագծով առաջարկվում է հնարավորություն տալ երեկոյան ժամը 22:00-ից մինչև առավոտյան 06:00-ը ցուցադրել թունդ ալկոհոլային խմիչքների (սպիրտի պարունակությունը 20 և ավելի ծավալային տոկոս) գովազդ:

Армянский парламент принял в первом чтении спорный закон
Национальное Собрание Армении приняло в первом чтении законопроект о поправках к законам «О телевидении и радио» и «О рекламе».
За проголосовали 66 депутатов, против – 1, двое воздержались. До начала голосования депутат от «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян заявил, что 4 некоалиционные фракции не станут участвовать в голосовании.
11 марта законопроект стал предметом бурного обсуждения в парламенте. В частности, депутаты от «Армянского национального конгресса» Арам Манукян и Никол Пашинян заявили, что закон защищает интересы зятя Сержа Саргсяна Микаела Минасяна.
Законопроект предлагает предоставить возможность рекламировать алкогольные напитки (содержание спирта 20 и более процентов) с 22:00 до 06:00.