Կառավարության մոտ մուկ բաց թողած կնոջը տուգանեցին 20 հազար դրամով (թարմացված)
23:58 Ազատամարտիկ Սուսաննա Մարգարյանի նկատմամբ ոստիկանության բաժնում 20 հազար դրամի չափով վարչական տուգանք են կիրառել: Այս մասին Մարգարյանն ասաց Epress.am-ի հետ զրույցում ոստիկանությունից դուրս գալուց հետո: Ազատամարտիկը նշել է, որ, ոստիկանության աշխատակիցների բացատրությամբ, իրեն տուգանել են արգելված տարածքը սխալ օգտագործելու համար:
Նշենք, որ ազատամարտիկն այսօր բողոքի ակցիա է անցկացրել կառավարության մոտ՝ մուկ և կատու բաց թողնելով հավաքված մարդկանց առաջ՝ ակնարկելով նորանշանակ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին, ով հայտնի է «մուկ» մականվամբ:
22:00 Ազատամարտիկ Սուսաննա Մարգարյանը, ում բնակարանի մոտ 2,5 ժամ ոստիկաններ են կանգնած եղել՝ պահանջելով բացել դուռը, համաձայնել է ոստիկանության բաժին գնալ այն բանից հետո, երբ ժամանել են Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի աշխատակիցները: Այժմ Մարգարյանը նրանց ուղեկցությամբ գնում է ոստիկանության բաժին:
21:20 Մեծ թվով ոստիկաններ այսօր ժամը 19։30-ի սահմաններում այցելել են  ազատամարտիկ Սուսաննա Մարգարյանի (լուսանկարում) Բագրատունյաց 22 հասցեում գտնվող բնակարան՝ ցանկանալով նրան բերման ենթարկել Կենտրոնի ոստիկանության բաժին։ Այս մասին Epress.am-ի թղթակցին հեռախոսով պատմել է Մարգարյանը: Նա նշել է, թե չի պատրաստվում բացել տան դուռը ոստիկանների առաջ և նրանց հետ խոսում է պատուհանից։ Բնակարանը, որտեղ ապրում է Մարգարյանը, գտնվում է շենքի առաջին հարկում։
Մեր զրուցակցի խոսքով՝  դրսում հավաքված ոստիկանները կանգնած են շենքի տարբեր կողմերում, ինչի մասին իրեն  տեղեկացրել են հարևանները: Մարգարյանի հետ զրուցում է Կենտրոնի ոստիկանության բաժնի քրեական գծով պետի տեղակալ Արմեն Այդինյանը։
«Եկել, ասում են, որ իրենց հետ բաժին գնամ, հարցնում եմ, թե ինչի՞ համար, Այդինյանն էլ, թե՝ «այսօրվա արարքիդ» ։ Ասում եմ՝ ի՞նչ եմ արել, ի՞նչ ա, դուք էս երկրից չե՞ք, չգիտե՞ք, որ վարձով եմ ապրում, աշխատանք չունեմ, հավաքարար էլ չեն ընդունում՝ ազատամարտիկ կին եմ: Ես հայրենիքիս համար ոչինչ չեմ խնայել, իսկ այսօր իմ հայրենիքը բոլորիս դարձրել է մուրացկան ու քոչվոր։ Ճիշտը ասելու համա՞ր եք ուզում ինձ բաժին տանել, ոչ մի խնդիր չկա, խոսք եմ տալիս՝ կգամ, բայց ոչ հիմա, ինքս իմ ոտքով կներկայանամ առավոտյան ժամը 12-ին։ Այդինյանը ոչ մի կերպ չի ընդունում ասածս, անընդհատ պնդում է, թե հիմա ձեզ կտանենք, 12 րոպեից բաց կթողնենք։ Ես էլ չեմ գնալու, եթե իրենք իմ խոսքին չեն հավատում, ես ինչու պետք է իրենց հավատամ», - պատմել է ազատամարտիկը։
1muk
Ժամը 21։00-ի սահմաններում ոստիկանների թիվը ավելացել է, այս պահին Մարգարյանի բնակարանի մոտ է նաև Կենտրոնի ոստիկանության բաժնի պետ Վարդան Գևորգյանը, ով նույնպես հորդորում է բացել դուռը։
Մարգարյանի այն պահանջին, որ հեռանան և իրեն հանգիստ թողնեն, ոստիկանները ուշադրություն չեն դարձնում, այլ շարունակում են համոզել ներս թողնել իրենց։
«Այ էսպես են անում, որ  մարդիկ իրենց տներում կախվում են։ Ամբողջ հարևանությունը զանգում է ինձ ու հարցնում՝ ինչ է պատահել։ Արի ու բոլորին բացատրի, թե սրանք ինչի համար են եկել։ Գո՞ղ եմ, հանցագո՞րծ եմ, թե՞ մարդասպան, ես ո՞ւմ բերանը փակեմ», -եզրափակել է կինը։

Ветерана Карабаха оштрафовали за акцию перед армянским правительством
23:58 На ветерана Карабаха Сусанну Маргарян наложили административный штраф в размере 20 000 драмов. Об этом она сообщила Epress.am, выйдя из отделения полиции. Полицейские объяснили, что она оштрафована за «использование территории не по назначению».
Днем ветеран организовала акцию протеста перед зданием правительства страны: она принесла мышь и кота, таким образом посвятив свою акцию новоназначенному премьер-министру Овику Абрамяну, известному по прозвищу «мышь». В одном из интервью бывший спикер парламента, ныне премьер-министр Овик Абрамян рассказал, что такое прозвище дала ему бабушка за привычку таскать со стола конфеты без спроса.
22:00 Ветеран Карабаха Сусанна Маргарян, перед домом которой около 2.5 часов находились полицейские, согласилась отправиться вместе с ними в отделение после прибытия на место сотрудников офиса Омбудсмена. В настоящее время Маргарян в сопровождении последних направляется в отделение.
Большое количество полицейских около 21:20 17 апреля посетили квартиру ветерана Карабаха Сусанны Маргарян (на фото) по адресу Багратуняца 22. Стражи правопорядка хотели доставить ее в отделение общины Кентрон. Об этом корреспонденту Epress.am сообщила сама Маргарян. Она заявила, что не собирается открывать дверь, а с полицейскими общается из окна. Квартира женщины находится на первом этаже здания.
Днем ветеран организовала акцию протеста перед зданием правительства страны: она принесла мышь и кота, таким образом посвятив свою акцию новоназначенному премьер-министру Овику Абрамяну, известному по прозвищу «мышь».
По словам нашей собеседницы, собравшиеся на улице полицейские стоят в разных частях двора, о чем ей сообщили соседи. Переговоры с Маргарян вел замначальника по уголовной линии отделения общины Кентрон Армен Айдинян.
«Пришли и говорят, чтобы я отправилась с ними в отделение. Спрашиваю, зачем, а Айдинян, мол, «за твой сегодняшний поступок». Спрашиваю, что я такого сделала, говорю «вы, что, не из этой страны? Не знаете, что я снимаю жилье? Работы у меня нет, даже уборщицей не принимают. Я женщина-ветеран». Ради Родины я ничего не пожалела, а сегодня моя Родина превратила нас всех в попрошаек и кочевников. Хотите доставить меня в отделение за то, что я сказала правду? Нет проблем. Я обещаю, что приду. Но не сейчас. Я сама приду в полдень. Айдинян не соглашается, постоянно твердит, что меня увезут сейчас и отпустят минут через 10. А я не пойду. Если они не верят моему слову, почему я должна верить им?», - сказала Маргарян.
К 21:00 по местному времени количество полицейских увеличилось. У квартиры Маргарян находится начальник отделения района Кентрон Вардан Геворгян, который также призывает впустить их.
На требование Маргарян покинуть территорию и оставить ее в покое стражи правопорядка не реагируют, продолжая уговаривать открыть им дверь.
«Вот так люди и вешаются в своих домах. Все соседи звонят мне и спрашивают, что случилось. Как им всем объяснить, зачем они пришли. Я, что, вор, преступник, убийца? Что мне теперь говорить соседям?», - переживает Сусанна Маргарян.