Վերնիսաժի մոտ կրակողը ներկայացել է ոստիկանություն, հանձնել է ատրճանակը
Շաբաթ օրը Վերնիսաժի մոտ կրակոցներ արձակած Գոռ Առաքելյանը, ով ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Կարո Կարապետյանի (Յուվեցի Կարո) փեսան է, երեկ մեղայականով ներկայացել է ոստիկանության Երևանի վարչություն: Այս մասին News.am-ին հայտնել են ոստիկանությունից՝ նշելով, որ Առաքելյանը ներկայացրել է նաև «Մակարով» տեսակի ատրճանակ:
Կայքը մանրամասնում է, որ 29-ամյա Գոռ Առաքելյանը, ով ապրում է «Պրոգրեստեխ Արմենիա» ընկերության շենքում, իր Toyota Landcruiser մեքենայով ցանկացել է դուրս գալ ստորգետնյա ավտոկայանատեղիից, սակայն Վալերի Հովհաննիսյանը և Նորայր Հարությունյանը BMW X 6 մակնիշի մեքենայով մոտ կես ժամ փակել են ճանապարհը՝ առաջացնելով խցանում և թույլ չտալով տարածքում մեքենաների երթևեկությունը։
Գոռ Առաքելյանը, ում մեքենայում եղել է իր կինը (Կարո Կարապետյանի դուստրը) և երեխան, նրանցից ճանապարհ է խնդրել, սակայն, Վալերի Հովհաննիսյանը և Նորայր Հարությունյանը ճանապարհ չեն տվել: Դրանից հետո Գոռ Առաքելյանը դուրս է եկել մեքենայից, վիճաբանություն է սկսվել, որի հետևանքով Առաքելյանը հանել է հրազենը և սկսել է կրակել։ Բացի Վալերի Հովհաննիսյանից և Նորայր Հարությունյանից, վիրավորվել են նաև պատահական անցորդներ կամ Վերնիսաժում առևտուր անողներ՝ Ալբինա Բադալյանը, Մյասնիկ Հայրապետյանը, Մնացական Սուքիասյանը։ Բոլոր վիրավորները տեղափոխվել են թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց, մայիսի 18-ի դրությամբ նրանց վիճակը կայունացել էր։
News.am-ը նշում է, որ Վալերի Հովհաննիսյանի և Նորայր Հարությունյանի մասին քիչ տեղեկություններ կան, հայտնի է, որ նրանք վերջերս են եկել Ռուսաստանից։

Открывший стрельбу зять армянского депутата явился с повинной и предъявил пистолет
Открывший стрельбу неподалеку от ереванского рынка «Вернисаж» Гор Аракелян, который приходится зятем депутату от «Процветающей Армении» Каро Карапетяну, явился в полицию с повинной. Об этом News.am сообщили из полиции, отметив, что Аракелян предъявил пистолет «Макаров».
29-летний Гор Аракелян, проживающий в здании компании «Прогрестех Армения», хотел выехать на своей Toyota Landcruiser из подземной автостоянки, однако Валерий Ованисян и Норайр Арутюнян на BMW X 6 блокировали дорогу на протяжении почти получаса, создав пробку.
Гор Аракелян, в машине которого находилась его жена (дочь Каро Карапетяна) и ребенок, попросил уступить дорогу. Ованисян и Арутюнян не выполнили его просьбу. Тогда Аракелян вышел из машины, начался спор, в результате которого зять депутата достал пистолет и начал стрелять. Помимо Валерия Ованисяна и Норайра Арутюняна, были ранены случайные прохожие и торгующие на «Вернисаже» Альбина Бадалян, Мясник Айрапетян, Мнацакан Сукиасян. Все раненые были доставлены в университетскую больницу N1, на положение 18 мая их состояние стабилизировалось.
News.am отмечает, что информации об Ованисяне и Арутюняне немного, известно, что они недавно прибыли из России.