Կառավարության ծրագիրն ընդունվեց․ կողմ էին միայն ՀՀԿ-ն և ՕԵԿ-ից դուրս եկած պատգամավորը
Կառավարության ծրագիրն այսօր ԱԺ-ում ընդունվեց 70 «կողմ», 2 «ձեռնպահ» և 1 «դեմ» ձայների հարաբերակցությամբ։ Ավելի վաղ ԱԺ 5 ուժերը՝ ՀԱԿ-ը, ԲՀԿ-ն, «Ժառանգությունը», ՀՅԴ-ն և ՕԵԿ-ը հայտարարել էին, որ չեն մասնակցելու քվեարկությանը։ Քվեարկությունից րոպեներ առաջ ՕԵԿ խմբակցության պատգամավոր Կարեն Բոթոյանը հայտարարել է, թե ինքը դուրս է գալիս խմբակցությունից և կառավարության ծրագրին կողմ է քվեարկելու։ ՀՀԿ-ական պատգամավորները ծափահարություններով են արձագանքել Բոթոյանի հայտարարությանը։
Նշենք, որ ծրագրին դեմ է քվեարկել Խաչատուր Քոքոբելյանը, իսկ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանը և ՀԱԿ-ի պատգամավոր Հրանտ Բագրատյանը ձեռնպահ են մնացել։

The program of the new Armenian government was adopted in parliament today, with 70 votes in favor, 1 opposed, and 2 abstentions.
Earlier, 5 factions — Armenian National Congress (HAK), Prosperous Armenia Party (BHK), Heritage Party, Armenian Revolutionary Federation (ARF-D), and Rule of Law (OEK) — said they wouldn't be participating in the vote. Minutes before the start of voting, OEK MP Karen Botoyan said he's leaving the faction and will be voting in favor of the government program. Ruling Republican Party of Armenia (HHK) lawmakers responded to Botoyan's statement with applause.
Note, voting against the program was Khachatur Kokobelyan, while Heritage Party MP Alexander Arzoumanian and HAK MP Hrant Bagratyan abstained.