Մոսկվա-Երևան ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել․ ուղևորների թվում էր Սեյրան Օհանյանը
Կիրակի՝ մայիսի 25-ին, Մոսկվա-Երևան չվերթ իրականացնող ինքնաթիռը թռիչքից 40 րոպե անց տագնապի ազդանշանի պատճառով արտակարգ վայրէջք է կատարել Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում։ Ուղևորների թվում էր նաև Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը։ Այս մասին տեղեկությունը հաստատել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ինչպես հայտնում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը, արտակարգ վայրէջքի պատճառը բեռնախցիկում ծխի առկայությունն էր։ Ռուսաստանի ՆԳՆ-ն տեղեկացրել է, որ միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան։
«Այսօր՝ ժամը 11:23-ին, «Աերոֆլոտ» ընկերության ինքնաթիռը Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանից թռիչք է կատարել դեպի Երևան: 40 րոպե անց աշխատել է տագնապի ազդանշանը՝ վկայելով բեռնախցիկում ծխի առկայության մասին»,- «Ինտերֆաքսին» հայտնել է ՆԳՆ մամուլի ծառայության աշխատակիցը:
Նա նշել է, որ օդանավի աշխատակազմը որոշել է վերադառնալ օդանավակայան․ 161 ուղևորներից և անձնակազմի 8 անդամներից որևէ մեկը չի տուժել:

Moscow-Yerevan Plane with Armenian Defense Minister on Board Makes Emergency Landing
On Sunday, May 25, a plane travelling from Moscow to Yerevan had to make an emergency landing 40 minutes after take-off at Moscow's Sheremetyevo International Airport. Among the passengers was Armenian Minister of Defense Seyran Ohanyan. This news was confirmed by defense ministry press secretary Artsrun Hovhannisyan.
"Today,  at 11:23 am, an Aeroflot airline company plane took off from Moscow's Sheremetyevo airport toward Yerevan. After 40 minutes, the smoke detector alarm went off, testifying to the presence of smoke in the baggage compartment," an unnamed spokesperson for the Department of Transport of Russia's Ministry of Internal Affairs told the Russian Interfax news agency .
He said the crew decided to turn the plane around and go back to the airport. None of the 161 passengers or 8 crew members were injured.