Մոսկվա-Երևան ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել․ ուղևորների թվում էր Սեյրան Օհանյանը
Կիրակի՝ մայիսի 25-ին, Մոսկվա-Երևան չվերթ իրականացնող ինքնաթիռը թռիչքից 40 րոպե անց տագնապի ազդանշանի պատճառով արտակարգ վայրէջք է կատարել Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում։ Ուղևորների թվում էր նաև Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը։ Այս մասին տեղեկությունը հաստատել է ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Ինչպես հայտնում է «Ինտերֆաքս» գործակալությունը, արտակարգ վայրէջքի պատճառը բեռնախցիկում ծխի առկայությունն էր։ Ռուսաստանի ՆԳՆ-ն տեղեկացրել է, որ միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան։
«Այսօր՝ ժամը 11:23-ին, «Աերոֆլոտ» ընկերության ինքնաթիռը Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանից թռիչք է կատարել դեպի Երևան: 40 րոպե անց աշխատել է տագնապի ազդանշանը՝ վկայելով բեռնախցիկում ծխի առկայության մասին»,- «Ինտերֆաքսին» հայտնել է ՆԳՆ մամուլի ծառայության աշխատակիցը:
Նա նշել է, որ օդանավի աշխատակազմը որոշել է վերադառնալ օդանավակայան․ 161 ուղևորներից և անձնակազմի 8 անդամներից որևէ մեկը չի տուժել:

Самолет Москва-Ереван экстренно сел из-за задымления. На борту был министр обороны
В воскресенье совершавший рейс Москва-Ереван самолет через 40 минут после взлета из-за сигнала тревоги возвратился в аэропорт «Шереметьево». Среди пассажиров рейса также был министр обороны Армении Сейран Оганян. Информацию об этом подтвердил пресс-секретарь минобороны.
Как сообщает информагентство «Интерфакс», причиной экстренной посадки стало задымление в багажном отсеке. Как сообщает пресс-служба управления на транспорте МВД России, пострадавших нет.
«Сегодня в 11:23 самолет компании «Аэрофлот» вылетел из аэропорта Москвы «Шереметьево» в Ереван. Через 40 минут сработала тревожная сигнализация, сработал датчик задымления в багажном отделении», - сказал сотрудник пресс-службы.
Он отметил, что экипаж принял решение вернуться в аэропорт. «Борт произвел благополучную посадку. Никто из 161 пассажиров и восьми членов экипажа не пострадал», - заявил представитель транспортной полиции.
Он добавил, что по данному факту проводится проверка, самолет проследует по маршруту, как только неисправность будет устранена.