«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենայինի» սեփականատերերը ցանկանում են հեռացնել Մաքսիմ Հակոբյանին․ «Ժողովուրդ»
Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի տնօրեն Մաքսիմ Հակոբյանի գլխին «սև ամպեր» են կուտակվել: Կոմբինատի սեփականատերերը, որոնց համաձայնությամբ Հակոբյանը նշանակվել է տնօրեն, դժգոհություններ ունեն նրանից: Գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Թերթի տեղեկություններով՝ սեփականատերերը ցանկանում են հեռացնել Մաքսիմ Հակոբյանին և նրա փոխարեն այլ՝ առավել վստահելի մարդ նշանակել:
«Ժողովուրդ»-ը հայտնում է, որ արդեն տևական ժամանակ է՝ փորձում է այս առիթով մեկնաբանություն ստանալ Մաքսիմ Հակոբյանից, սակայն վերջինիս հեռախոսին պատասխանում է նրա վարորդն ու ասում, որ Հակոբյանը շատ զբաղված է ու թերթի հարցերին չի կարող պատասխանել։

Owners of Zangezur Copper Molybdenum Plant Want to Fire Director: Zhoghovurd
"Black clouds" have gathered above the head of Zangezur Copper Molybdenum Combine Director Maxim Hakobyan. The owners of the plant, whose consent appointed Hakobyan to the position, have some complaints about him, reports local daily Zhoghovurd.
According to the newspaper, the owners want to dismiss Hakobyan and replace him with another, more reliable person.
Zhoghovurd reports that it's been trying to get a comment from Hakobyan for a long time, but it is his driver who answers the phone and says that Hakobyan is very busy and cannot answer questions.