Կտրուկ վատացել է Վահան Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթ տեղեկություններով, կտրուկ վատացել է Գերմանիայում ՀՀ դեսպան, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, դաշնակցական Վահան Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը: Ներկայումս նա գտնվում է Գերմանիայի հիվանդանոցներից մեկում:
Թերթի դիվանագիտական աղբյուրները հայտնում են, որ Հովհաննիսյանի առողջական վիճակը վատացել է վիրահատությունից անմիջապես հետո: Պատկան մարմինները, սակայն, չեն շտապում պաշտոնապես հաստատել տեղեկությունը:
«Երեկ, երբ մեր թղթակիցը զանգահարել է Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանատուն, նրան տեղեկացրել են, թե դեսպանի հետ հնարավոր չէ խոսել, նա տեղում չէ և ևս մեկ շաբաթ էլ տեղում չի լինելու, և նրան փոխարինում է գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Աշոտ Սմբատյանը», - նշում է «ՀԺ»-ն։

Armenian Ambassador to Germany, former MP with the Armenian Revolutionary Federation (Dashanktsutyun) faction Vahan Hovhannesyan's health has sharply declined, reports local daily Haykakan Zhamanak. He is currently in a hospital in Germany.
The newspaper's diplomatic sources say that Hovhannesyan's health deteriorated immediately after undergoing surgery. The proper authorities, however, are not rushing to officially confirm the news.
"Yesterday, when our correspondent called the Armenian Embassy in Germany, he was informed that it's not possible to speak with the ambassador, he is not in and he won't be for a week, and he is substituted by Chargé d'Affaires Ashot Smbatyan," reports the paper.