ԱԺ նախագահի մոտ 2 տասնյակ օգնականներն ու խորհրդականները պետբյուջեից գումար են ստանում․ «Ժողովուրդ»
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի օգնականների, խորհրդականների և ռեֆերենտների թիվն անցնում է տրամաբանության սահմանները, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Սահակյանը 7 խորհրդական, 6 օգնական, 4 ռեֆերենտ ունի, որոնք աշխատավարձ են ստանում պետական բյուջեից, բայց, ինչպես թերթն է նշում, որևէ գործունեություն չեն ծավալում, և նրանց աշխատասենյակների դռներն օրերով փակ են լինում։
«Ժողովուրդ»-ը նշում է, որ այդ «ժառանգությունը» Սահակյանը հիմնականում ստացել է իր նախորդից՝ Հովիկ Աբրահամյանից։ ԱԺ ներկայիս նախագահը պաշտոնը ստանձնելուց հետո, իր հերթին, երկու հոգով ավելացրել է օգնականների և խորհրդականների թիվը՝ դրանց շարքում տեղավորելով իր վստահելիներին։

У спикера армянского парламента почти 2 десятка помощников и референтов – газета
Число помощников, советников и референтов председателя Национального Собрания Галуста Саакяна переходит границу логики, пишет газета «Жоховурд».
У спикера парламента 7 советникյв, 6 помощников, 4 референта, получающих зарплаты из госбюджета, но, как отмечает издание, они ничем не занимаются, и двери их кабинетов днями остаются закрытыми.
«Жоховурд» пишет, что это «наследие» перешло Саакяну от его предшественника Овика Абрамяна. Нынешний спикер до вступления в должность, в свою очередь, пополнил число помощников и советников «своими» людьми.