ԱԺ նախագահի մոտ 2 տասնյակ օգնականներն ու խորհրդականները պետբյուջեից գումար են ստանում․ «Ժողովուրդ»
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի օգնականների, խորհրդականների և ռեֆերենտների թիվն անցնում է տրամաբանության սահմանները, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Սահակյանը 7 խորհրդական, 6 օգնական, 4 ռեֆերենտ ունի, որոնք աշխատավարձ են ստանում պետական բյուջեից, բայց, ինչպես թերթն է նշում, որևէ գործունեություն չեն ծավալում, և նրանց աշխատասենյակների դռներն օրերով փակ են լինում։
«Ժողովուրդ»-ը նշում է, որ այդ «ժառանգությունը» Սահակյանը հիմնականում ստացել է իր նախորդից՝ Հովիկ Աբրահամյանից։ ԱԺ ներկայիս նախագահը պաշտոնը ստանձնելուց հետո, իր հերթին, երկու հոգով ավելացրել է օգնականների և խորհրդականների թիվը՝ դրանց շարքում տեղավորելով իր վստահելիներին։

The number of RA National Assembly President Galust Sahakyan's assistants, advisors, and aides has crossed the boundaries of logic, reports local daily Zhoghovurd.
Sahakyan has 7 advisors, 6 assistants, and 4 aides, whose salaries are paid from the state budget but, as the newspaper reports, who do nothing, and the doors of their offices remain closed for days.
Zhoghovurd reports that Sahakyan "inherited" this plethora of staff from his predecessor, Hovik Abrahamyan. However, before assuming office, the current parliamentary speaker added two more people to the number of assistants and advisors, including "his people" among them.