«Երևի չկարողանամ վարձերը տամ»․ գյումրեցին չգիտի՝ արդյոք կտեղափոխվի բնակարան ստանալուց հետո (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Գյումրիում վագոն-տնակում երկար տարիներ բնակվող տարեց կինը դեռ չգիտի՝ արդյոք կտեղափոխվի բնակարան ստանալուց հետո։ «Շիրակ կենտրոն» ՀԿ-ի ներկայացուցիչների հետ զրույցում նա ասում է, որ գազի, էլեկտրաէներգիայի, ջրի վարձերը թանկ են, ուստի ինքը չգիտի՝ արդյոք կարող է դրանց դիմաց վճարել՝ տեղափոխվելով բնակարան։
«Երևի չկարողանամ վարձերը տամ», - ասում է կինը։
Իր վագոն տնակում նա ընդամենը «կեռասինկա է վառում», ու, ասեղնագործությամբ զբաղվելով, պահում իր գոյությունը։ «Համակերպվել եմ այս պայմաններին», - ասում է տարեց կինը, ով վաղուց է ընդգրկված պետության կողմից բնակարանային փոխհատուցման ենթակա անօթևանների հերթացուցակում, սակայն մինչև օրս բնակարան չի ստացել:

"I Probably Won't Be Able to Pay the Bills": Elderly Woman Doesn't Know if She'll Move After Getting Apartment
An elderly woman in Armenia's second-largest city, Gyumri, who has been living for many years in a wagon while on a waiting list for permanent housing doesn't know whether she will move after getting an apartment from the state. Speaking to representatives of the Gyumri-based Shirak Centre NGO , she said that the gas, electricity, and water utility bills are too expensive, so she doesn't know if she could afford them once she moves to an apartment.
"I probably won't be able to pay the utility bills," she says.
In her temporary housing, she burns kerosene for heat and cooking and makes her living with embroidery work. "I've adjusted to these conditions," says the woman who has been on the waiting list of homeless people to whom the state will provide housing for a long time.