«Միկա-ցեմենտ»-ը աշխատողների մի մասի պարտքը վճարեց, մյուսները 2 օր սպասում են․ «Ժողովուրդ»
Հրազդանի «Միկա-ցեմենտ» ընկերության աշխատակիցները ստիպված են եղել երեկ մինչև ժամը 17-ը գործարանի մուտքի մոտ սպասել իրենց աշխատավարձին, որից հետո պահակային բաժնի 50 աշխատողներ ստացել են 2 ամսվա աշխատավարձերը։ 300-ից ավելի աշխատողի աշխատավարձերը, սակայն, «Միկա-ցեմենտ»-ը չի մարել, հայտնում է «Ժողովուրդ» թերթի թղթակիցը Հրազդանից։ Նրա փոխանցմամբ՝ ղեկավարությունը 2 օր է խնդրել՝ պարտքերը մասնակի մարելու համար։ Աշխատողները համաձայնել են սպասել երկու օր, բայց ոչ ավել։
Հիշեցնենք, որ ընկերության աշխատակիցները երեկ առավոտյան գործադուլ էին հայտարարել, ու դադարեցրել այն վճարման խոստումից հետո։
Գործարար Միխայիլ Բաղդասարովին պատկանող «Միկա-ցեմենտի» աշխատակիցներն առաջին անգամ գործադուլ էին արել հունիսի 16-ին, որից հետո ընկերության ղեկավարությունը խոստացել էր 3 օրվա ընթացքում հստակեցում մտցնել, սակայն աշխատողներին ոչինչ չէին ասել։

«Мика-цемент» выплатила часть задолженности по зарплатам. Остальным ждать 2 дня
24 июня сотрудникам разданской компании «Мика-цемент» пришлось до 17:00 дожидаться у входа на завод выплаты зарплат. Затем 50 сотрудников службы охраны получили заработную плату за 2 месяца.
Однако, пишет газета «Жоховурд», компания не погасила задоженности по зарплатам перед более 300 сотрудниками. По сообщению местного корреспондента издания, руководство попросило предоставить 2 дня для частичного погашения долга. Собравшиеся согласились подождать, но не дольше отмеченного срока.
Напомним, что в понедельник утром сотрудники компании объявили рабочую забастовку, и прекратили акцию после данного им обещания.
В первый раз сотрудники принадлежащей предпринимателю Михаилу Багдасарову компании объявили забастовку 16 июня, после чего руководство «Мика цемент»-а дало обещение внести ясность в течение 3 дней, однако недовольным работникам так ничего и не сказали.