Սոցիալապես անապահով ընտանիքները ամսական 1000 դրամ կստանան էլէներգիայի համար
Սոցիալապես անապահով 105 հազար ընտանիքներին ամսական լրացուցիչ 1000-ական դրամ օգնություն կհատկացվի՝ էլեկտրաէներգիայի թանկացման հետ կապված։ Նման որոշում այսօր կայացվել է Կառավարության նիստում։
Ըստ կառավարության հաշվարկների՝ յուրաքանչյուր ընտանիք ամսական ծախսում է շուրջ 200 կվ/ժ էլեկտրաէներգիա, և ըստ այդմ էլ որոշվել է օգնության չափը:
Ավելի վաղ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանին առաջարկել էր եղանակներ գտնել՝ մեղմելու էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման ազդեցությունը սոցիալապես անապահով ընտանիքների համար
Հիշեցնենք, որ Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը որոշում է կայացրել 10 տոկոսով բարձրաձնել էլեկտրաէներգիայի սակագինը։

Poor Families to Get $2.50 a Month From State to Soften Blow of Electricity Price Increase
105 families living below the poverty line will receive an additional 1,000 AMD (less than $2.50 USD) per month from the state to help mitigate the recent increase in the cost of electricity, the Government of Armenia decided in its meeting today.
According to the Cabinet of Ministers' estimates, each family spends around 200 kWh of electricity a month, and the amount of assistance was determined on this basis.
Earlier, RA President Serzh Sargsyan suggested RA Prime Minister Hovik Abrahamyan find ways to soften the impact of the electricity price hike on socially vulnerable families.
Recall, Armenia's Public Services Regulatory Commission on Tuesday decided to increase the electricity tariff by 10%.