Չեչենական ավիաընկերությունն ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Ղրիմից Հայաստան
«Գռոզնի ավիա» ընկերությունը հոկտեմբերի 10֊ից կանոնավեր ուղիղ չվերթներ կիրականացնի Սիմֆերոպոլից Երևան: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ղրիմի տրանսպորտի նախարարի պաշտոնակատար Անատոլի Ցուրկինը։
Նրա խոսքով՝ ներկայումս Սիմֆերոպոլի օդանավակայանից իրականացվում են միջազգային չվերթներ միայն դեպի Թուրքիա:
Նախկինում Սիմֆերոպոլից Երևան չվերթներն իրականացնում էր Ուկրաինայի միջազգային ավիաընկերությունը։ Սիմֆերոպոլի օդանավակայանը միջազգային չվերթները դադարեցրել էր այն բանից հետո, երբ Ռուսաստանը Ղրիմը հռչակեց ՌԴ֊ի տարածք։ Օդանավակայանը միջազգային չվերթները վերսկսել է հուլիսի 19-ից:

Home / Armenia / Chechen Airline Direct Flights from Crimea to Armenia
“Grozny Avia” company will begin direct flights starting October 10 from Simferopol to Yerevan; said Crimea’s acting Minister of Transport, Anatoly Tsurkin.
According to him, presently, the Simferopol airport only conducts international flights toward Turkey.
Previously, Simferopol-Yerevan direct flights were performed by the Ukrainian International Airlines. International flights out of Simferopol were halted when Russia proclaimed Crimea part of the Russian Federation. The airport restarted its international flights starting July 19.